Gmina Bliżyn z 548 tys. zł. na „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”

, 11 kwietnia 2019
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego dokonał wyboru projektów, które złożono w ramach konkursu “Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej” Osi priorytetowej 7 “Sprawne usługi publiczne” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Wśród projektów dotyczących rozwoju infrastruktury edukacyjnej na 5 pozycji znalazł się projekt gminy Bliżyn, na który gmina otrzyma dofinansowanie 548.000 złotych.

Projekt nosi nazwę “Podniesienie jakości kształcenia poprzez poprawę warunków infrastruktury edukacyjnej wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia w placówkach oświatowych w Gminie Bliżyn” i opiewa na kwotę 2.323.587 zł, w tym koszty kwalifikowane to 1.752.018 zł. Kwota dofinansowania wyniesie 548.640 zł, w tym 500.000 z EFRR a 48.640 to środki z budżetu państwa.

Dofinansowaniem objęto przedsięwzięcia dedykowane zajęciom dydaktycznym: rozbudowę, modernizację istniejącej infrastruktury szkół podstawowych, w tym infrastruktury sportowej, służącej wzmacnianiu sprawności fizycznej uczniów oraz wyposażenie lub doposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne szkolnych pracowni.

To już piąte w tej perspektywie finansowej rozstrzygnięcie w ramach tego działania. Tym razem w konkursie można się było ubiegać o środki na modernizację szkół podstawowych. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony gmin. Wpłynęły 83 projekty, czyli prawie wszystkie gminy z województwa ubiegały się o dofinansowanie. Pierwotnie do dyspozycji wnioskodawców było 15 mln złotych, ale Zarząd Województwa zwiększył tę pulę do 28 mln złotych. W efekcie Zarząd Województwa wybrał do dofinansowania 55 projektów – podkreślił marszałek Andrzej Bętkowski.

Źródło: blizyn.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ