Rozwój szkolnictwa w Szydłowcu – powstaje nowa pracownia

, 4 lutego 2021
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ROZWÓJ SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO: powstaje pracownia planowania żywienia oraz sprzedaży usług gastronomicznych W Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu remontowane są pomieszczenia internatu. W miejscu dawnych pomieszczeń służby zdrowia zostanie utworzona nowoczesna pracownia żywienia dla uczniów klas Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Szkoły Branżowej I Stopnia w zawodzie Kucharz. Przebudowie poddawane są pomieszczenia wraz z

ROZWÓJ SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO: powstaje pracownia planowania żywienia oraz sprzedaży usług gastronomicznych

W Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu remontowane są pomieszczenia internatu. W miejscu dawnych pomieszczeń służby zdrowia zostanie utworzona nowoczesna pracownia żywienia dla uczniów klas Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Szkoły Branżowej I Stopnia w zawodzie Kucharz. Przebudowie poddawane są pomieszczenia wraz z instalacją elektryczną, wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania, a także generalnie odnawiane są ściany i podłogi.

Nowopowstała pracownia zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt i urządzenia gastronomiczne. Jednocześnie, w pomieszczeniach internatu tworzona jest pracownia planowania żywienia oraz sprzedaży usług gastronomicznych. W pracowni tej uczniowie będą mogli korzystać z wysokiej klasy sprzętu komputerowego ze specjalistycznym oprogramowaniem do prowadzenia nowoczesnego zakładu gastronomicznego. Dzięki takiej organizacji procesu dydaktycznego, młodzież będzie mogła zdobywać wysokie, oczekiwane przez pracodawców na gastronomicznym rynku pracy kwalifikacje i umiejętności.

 

800_img_0644.jpg

800_img_0641.jpg

 

Remont wykonywany jest przez pracowników Zespołu Szkół oraz ekipę budowlaną Starostwa Powiatowego a materiały remontowe w większości zostały zakupione jeszcze w ubiegłym roku ze środków przekazanych szkole przez Powiat Szydłowiecki.

Wyposażenie pracowni w niezbędny sprzęt prowadzone jest w ramach projektu „Zintegrowany Rozwój Szkolnictwa Zawodowego” realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza SA. Projekt ten zakłada wsparcie dla szkolnictwa zawodowego na terenie województwa mazowieckiego. Celem projektu jest zwiększenie potencjału szkół/placówek oświatowych prowadzących kształcenie zawodowe na Mazowszu, poprzez wsparcie rozwoju uczniów oraz kadry pedagogicznej.

Dzięki takiemu wsparciu szydłowieckie szkolnictwo zawodowe będzie dostosowane do potrzeb i uwarunkowań lokalnej i regionalnej branży gastronomicznej. W ramach projektu oprócz kompleksowo wyposażonych w nowoczesny sprzęt pracowni, uczniowie klas żywieniowych oraz nauczyciele będą uczestniczyli w rozwijających warsztatach gastronomicznych, cukierniczych oraz szkoleniu komputerowym.

 

p1330042.jpg

 

Źródło: http://szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/187779/rozwoj_szkolnictwa_zawodowego_powstaje_pracownia_planowania_zywi

 

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ