Ruszyła akcja “Książka za sprzątanie”

, 27 marca 2019
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Na terenie Gminy Orońsko ruszyła, pod auspicjami Wójta Gminy – Henryka Nosowskiego, akcja “Książka za sprzątanie”. Pomysłodawcą i koordynatorem tego projektu jest Prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko i jednocześnie Przewodniczący Rady Gminy w Orońsku – Sylwester Różycki.

Celem akcji “Książka za sprzątanie” jest uwrażliwienie społeczeństwa na aspekty szanowania wspólnego dobra, jakim jest teren gminy, a w szczególności zaangażowanie młodego pokolenia do czynnej dbałości o miejsca pamięci i atrakcje turystyczne Gminy Orońsko.

W dniu 23 marca 2019 r. wolontariusze, tj. uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Orońsko wzięli udział w sprzątaniu obszaru wokół pomnika czynu chłopskiego w Guzowie. W słoneczne, sobotnie przedpołudnie młodzież, wyposażona w odpowiedni sprzęt, błyskawicznie poradziła sobie z uporządkowaniem wyznaczonego terenu. Wszystkie zaangażowane osoby otrzymały okolicznościową książkę z dedykacją i podziękowaniami wójta, którą wręczył pomysłodawca i koordynator akcji. Tym razem uczestnicy otrzymali książkę, autorstwa Tomasza Palacza, pt.: „Franciszek Ksawery Christiani”, prezentującą postać generała, dyrektora Dyrekcji Generalnej Dróg i Mostów w Królestwie Polskim, prekursora stworzenia w Orońsku ośrodka kulturalnego oraz projektanta traktu krakowskiego przechodzącego przez Orońsko i łączącego Kraków z Warszawą czyli obecnej krajowej trasy nr 7. Jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko przypomniał uczestnikom akcji, iż te osoby które systematycznie będą angażować się w takie działania otrzymają od stowarzyszenia certyfikat potwierdzający pracę wolontariacką na rzecz społeczności lokalnej. Takie zaświadczenie daje możliwość uzyskania dodatkowych punktów przy rekrutacji do szkół średnich.

Następna akcja z cyklu “Książka za sprzątanie” odbędzie się na początku kwietnia, podczas której planowane jest sprzątanie otoczenia pomnika przyrody – Dębu Czwartaka

Źródło: oronsko.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ