Koneckie po zdrowie – Ruszyły Koneckie Dni Profilaktyki

, 30 kwietnia 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W dniu 25 kwietnia happeningiem pod hasłem “Koneckie po zdrowie” rozpoczęły się XIV Koneckie Dni Profilaktyki.

W dniu 25 kwietnia 2019 roku happeningiem pod hasłem “Koneckie po zdrowie” rozpoczęły się XIV Koneckie Dni Profilaktyki. Wydarzenie, w którym wzięło udział około 150 osób, w tym: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Końskich i Stąporkowa, pedagodzy, nauczyciele, przedstawiciele lokalnych władz oraz organizatorzy KDP. Należy podkreślić, iż tegoroczne działanie w tym zakresie zostały objęte honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

“Ruch to zdrowie”, “Kochaj życie”, “Narkotyki złe wyniki”, “Żyj zdrowo” – to tylko niektóre z haseł, jakie niosła na transparentach młodzież biorąca udział w happeningu. Podczas przemarszu jego uczestnicy, a także mieszkańcy Końskich słuchali bardzo ciekawej prelekcji pracownika PSSE w Końskich – p. Marcina Szyposzyńskiego, dotyczącej m.in. zdrowego trybu życia. Prelegent starał się przestrzec młodzież przed sięganiem po używki, uświadamiając im zgubne konsekwencje różnego typu nieodpowiedniego zachowania. Trasa przemarszu przebiegała przez centrum miasta do fontanny w Parku Miejskim, a następnie do sali bankietowej “Astoria”, gdzie p. Urszula Przygodzka – Dyrektor PCPR w Końskich oraz p. Anna Wojtasińska – Dyrektor PSSE w Końskich powitały przybyłych gości oraz dokonały oficjalnego otwarcia XIV KDP. Następnie, ze spektaklem profilaktycznym pt. “W sieci”, wystąpili aktorzy Teatru „Lustro” z II LO w Końskich.

Organizatorzy Koneckich Dni Profilaktyki: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich, Starostwo Powiatowe w Końskich, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Końskich, Urząd Miejski w Stąporkowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stąporkowie, Komenda Powiatowa Policji w Końskich, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Końskich, Hufiec Pracy w Końskich oraz pedagodzy szkolni składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom biorącym udział w inauguracji wydarzenia.

Źródło: konecki.powiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ