Czujne seniorki nie dały się na wnuczka

, 22 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Wczoraj na terenie Końskich miały miejsce trzy próby oszustwa metodą tzw. na wnuczka. Na szczęście dzięki czujności seniorek, sprawcy nie osiągnęli zamierzonego celu.

Oszustwo na wnuczka

O pierwszym zdarzeniu poinformowała osobiście dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich 80-letnia mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że około godziny 13 na jej numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka. Informował, że znajduje się w prokuraturze, gdyż spowodował wypadek, w wyniku którego jakaś kobieta doznała złamania żeber.  Oszust chciał od seniorki 21 tys. zł., aby ,,załatwić” sprawę. 80-latka wyczuła złe zamiary sprawcy i rozłączyła się, a następnie o zdarzeniu poinformowała Policję. Zaledwie dwie godziny później do koneckiej komendy dotarła informacja o kolejnej próbie oszustwa. Tym razem sprawca chciał oszukać 88-latkę z Końskich, również wykorzystał do tego telefon stacjonarny, aby skontaktować się ze staruszką. Opowiedział on historię o rzekomym zdarzeniu drogowym jej syna, który miał potrącić zwierzę gospodarskie i jeśli nie zapłaci za martwe zwierzę, to pójdzie „siedzieć” na dwa lata. Kobieta wyczuwając złe zamiary, oświadczyła że nie ma takiej sumy pieniędzy, więc sprawca rozłączył się. Oszuści wykonali jeszcze trzecią próbę, dzwoniąc do 84-latki z Końskich. Wykorzystując telefon stacjonarny skontaktowali się z kobietą i opowiedzieli, że jej córka miała wypadek samochodowy i będą potrzebne pieniądze na załatwienie sprawy. Seniorka również wyczuła oszustwo i rozłączyła się.

Postawa tych kobiet jest godna naśladowania. Seniorki były na tyle czujne, że nie dały się nabrać oszustom, którzy stosowali przeróżne metody, aby wyłudzić nierzadko oszczędności całego życia. Przypominamy i apelujemy, aby za każdym razem informować Policję o każdym wzbudzającym nasze podejrzenia telefonie. Oszuści wykorzystują przeróżne sposoby, aby ukraść nasze pieniądze. Tylko i wyłącznie wzmożona czujność oraz szybkie powiadomienie policjantów może zapobiec tego typu przestępstwom.

Opr. PP
Źródło: KPP w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ