I Sesja Dzieci i Młodzieży w Drzewicy ( SDiM )

, 26 lutego 2019
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    1
    Share

Na początku roku rozpoczęła się rekrutacja do I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy. Do Urzędu Gminy i Miasta wpłynęło ponad 20 zgłoszeń komitetów.

  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    1
    Share

Czas na kampanie wyborczą!

Przed młodymi kandydatami na radnych kolejne zadanie rekrutacyjne a także kampania wyborcza. Zespoły zgłoszone w procesie rekrutacji stanowią komitet wyborczy wskazanego kandydata na radnego I SDiM w Drzewicy, którego celem jest przeprowadzenie wśród społeczności szkolnej kampanii wyborczej na rzecz lidera zespołu. Kampania wyborcza może być prowadzona w formie m.in. wydarzenia, debaty, prelekcji, konkursu, projektu nawiązującego tematycznie do tematu wiodącego, którym jest  590. Rocznica nadania praw miejskich Drzewicy.

Głosowanie

5 kwietnia szkolne komisje wyborcze przeprowadzą głosowania, w następstwie których dowiemy się kto będzie reprezentował dane szkoły na I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy. Radnym zostaje kandydat, który w wyniku przeprowadzonego głosowania otrzymał największą liczbę głosów. Placówki oświatowe działające na terenie Gminy i Miasta Drzewica wybierają łącznie 15 radnych. Dodatkowe informacje dotyczące zgłoszenia oraz kalendarza czynności  w związku z I SDiM
w Drzewicy można uzyskać wysyłając e-mail na adres: zeas@drzewica.pl .

Cele Projektu

SDiM w Drzewicy odbędzie się 1 czerwca br. jest projektem edukacyjnym i obywatelskim mającym na celu m.in. naukę postaw patriotycznych, wspieranie u upowszechnianie idei samorządowej wśród mieszkańców gminy i miasta Drzewica, wykształcenie postawy współodpowiedzialności młodych ludzi za podtrzymanie i rozpowszechnianie tradycji i historii, uświadomienie decyzyjności i poczucia sprawstwa w społeczności lokalnej oraz promowanie postawy aktywnej względem niej, doskonalenia umiejętności korzystanie ze źródeł historycznych czy  uczczenia 590 rocznicy nadania praw miejskich Drzewicy.

Poniżej prezentujemy składy 25 komitetów wyborczych zgłoszonych do I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy:

L.p.

Nazwa placówki

Liczba złożonych wniosków

Liczba mandatów na placówkę

1. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy

10

8

2. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych

4

2

3. Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domasznie

2

1

4. Szkoły Podstawowej w Brzustowcu

3

1

5. Szkoła Podstawowa w Idzikowicach

2

1

6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

4

2

  RAZEM

25

15

 

Z poszczególnych szkół zgłoszono następujące zespoły uczniowskie:

 

  1. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy

L.p.

Nazwa zespołu

Skład zespołu

Oświadczenie

Rekomendacja dyrektora

1.

3 g C – Avengers

Magdalena Wesołowska* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Maria Szymańska Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Julia Małek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

2.

3M

Małgorzata Wójcik* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Mateusz Kwaśniak Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Michał Bogatek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

3.

Zespół klasy VII b

Kaja Wochniak* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Klaudia Szczepanik Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Michał Starnawski Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

4.

JSS

Natalia Stachniak* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Julia Jaciubek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Maria Jarząbek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

5.

Kampania Wyborcza MWK

Aleksandra Worach* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Aleksandra Marasek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Oliwia Kaźmierczak Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

6.

KPM Kwiat Polskiej Młodzieży

Agata Kowalska* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Aleksander Kopczyński Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Dawid Grudziecki Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

7.

KBB

Iga Bogatek* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Sylwia Bogatek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Karolina Krzyżanowska Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

8.

Klasa VI b

Agata Karasińska* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Eliza Dziurzyńska Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Antoni Kołodziejczyk Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

9.

DORADO

Kordian Białek* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Julia Bednarczyk Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zofia Bomba Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

10.

III A. G.

Małgorzata Wlazło* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Mateusz Jaworski Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Roksana Kasicka Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

 

  1. Szkoła Podstawowa Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych

L.p.

Nazwa zespołu

Skład zespołu

Oświadczenie

Rekomendacja dyrektora

1.

TEAM “SŁODZIAKI”

Karolina Błażejewicz* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Kamila Barul Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zofia Grzybek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

2

TEAM „KOPERNIK”

Wiktor Tercjak* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Maciej Matysiak Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zuzanna Nowak Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

3

ATOMÓWKI

Aleksandra Tkaczyk* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Amelia Kałużna Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zuzanna Oratyńska Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

4

HAPPY SQUAD

Jakub Szymański* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Jakub Kostrzewa Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Wiktor Wrzosek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

 

  1. Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domasznie

L.p.

Nazwa zespołu

Skład zespołu

Oświadczenie

Rekomendacja dyrektora

1.

SZKOLNA EKIPA

Tomasz Wiktorowicz* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Piotr Kłusek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Łukasz Składowski Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

2

MŁODZI I SPRAWIEDLIWI

Dawid Gosa* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zuzanna Włodarczyk Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Angelika Stobieniecka Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

 

  1. Szkoła Podstawowa w Brzustowcu

L.p.

Nazwa zespołu

Skład zespołu

Oświadczenie

Rekomendacja dyrektora

1.

TEAM BRUNETEK

Zuzanna Stropa* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Angelika Widawska Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Martyna Pawul Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

2

Z.A.M.

Magdalena Sarwa* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Amelia Sadzikowska Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zuzanna Stępień Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

3

MALINKI EWELINKI

Ewelina Janik* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Katarzyna Kaniowska Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Faustyna Kowalska Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

 

  1. Szkoła Podstawowa w Idzikowicach

L.p.

Nazwa zespołu

Skład zespołu

Oświadczenie

Rekomendacja dyrektora

1.

DRUŻYNA LL

Maciej Cieślik* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Zuzanna Jurek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Magdalena Klimek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

2

RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO

Szymon Kmiecik* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Anna Kmiecik Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Justyna Rogulska Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

 

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

L.p.

Nazwa zespołu

Skład zespołu

Oświadczenie

Rekomendacja dyrektora

1.

KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI

Martyna Oracz* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Amelia Kwietniewska Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Julia Białek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

2

LEPSZE JUTRO

Kacper Kumur* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Bartłomiej Skapczyński Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Kacper Chałubiński Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

3

MŁODA GWARDIA

Gabriela Noga* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Mateusz Jędrasik Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Albert Bąkiewicz Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

4

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Julia Łaska* Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Dominika Maicka Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

Magdalena Białek Spełnia

/nie spełnia

Spełnia

/nie spełnia

*kandydat na radnego

Źródło: drzewica.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolic



Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ