Skarżyskie wodociągi – dofinansowanie

, 8 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Skarżyskie Wodociągi otrzymały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 na realizację programu zdrowotnego adresowanego do pracowników.

Skarżyskie Wodociągi otrzymały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 na realizację programu zdrowotnego adresowanego do pracowników. Dofinansowanie wynosi ponad 370 tysięcy złotych.

Projekt Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji skierowany jest do załogi firmy i ma na celu wsparcie profilaktyki zdrowotnej i przeciwdziałanie zbyt wczesnemu opuszczaniu rynku pracy przez pracowników Wodociągów. Pracownicy będą mogli korzystać z oferty zapewniającej dostęp do usług zdrowotnych, poprawienie stanu zdrowia i komfortu w wykonywaniu pracy, w tym przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu i kontynuowaniu zatrudnienia.

Projekt będzie realizowany do 31.03.2019 roku. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest status pracownika etatowego MPWIK oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej MPWIK: www.mpwik-skarzysko.eu. Wypełnione formularze zgłoszeniowe można składać w biurze projektu w siedzibie MPWIK w Skarżysku-Kamiennej (ul. Cicha 8, 26-110 Skarżysko-Kamienna). Rekrutacja trwa do 15.02.2018 r.

Jak podkreśla Łukasz Żuchowski, prezes Zarządu MPWiK, skarżyskie Wodociągi są jedyną spółką komunalną z województwa świętokrzyskiego, która pozyskała środki w ramach tego konkursu. Warto też dodać, że spółka znalazła się w nielicznym gronie podmiotów w naszym województwie, które będą takie programy realizować.

– Realizacja projektu jest bardzo dobrym przykładem na zaangażowanie spółki w rozwój strategii społecznej odpowiedzialności biznesu i inwestowaniu w zasoby ludzkie firmy. Od pracowników branży wodociągowej oczekuje się ciągłego stanu gotowości do świadczenia pracy ze względu na pełnione dyżury oraz możliwe awarie sieci i sytuacje kryzysowe. Powoduje to duże obciążenie, dlatego cieszy mnie, że miejska spółka pozyskała środki zewnętrzne na wdrożenie programu zdrowotnego, co ma wymierny wpływ na poprawę warunków pracy w wodociągach – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

 

Źródło: Urząd Miasta w Skarżysku – Kamiennej

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolic



Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ