Skarżysko: sytuacja w służbie zdrowia

, 5 marca 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W czwartek, 1 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim obradował Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego. Główna tematyka czwartkowych obrad dotyczyła problemów w służbie zdrowia.

W czwartek, 1 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim obradował Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego. Powiat skarżyski podczas konwentu reprezentował wicestarosta Artur Berus. Główna tematyka czwartkowych obrad dotyczyła problemów w służbie zdrowia, a w szczególności obecnego stanu i perspektyw dalszego funkcjonowania szpitali w województwie świętokrzyskim, w obliczu narastającej fali roszczeń ze strony pracowników, przy jednoczesnym braku możliwości ich sfinansowania.

Obecna na konwencie dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału NFZ Małgorzata Kiebzak omówiła m.in. jak w ubiegłym roku kształtowało się finansowanie, przez NFZ, usług medycznych w szpitalach województwa świętokrzyskiego, jak wyglądało wykonanie ryczałtu placówek medycznych po wejściu do sieci szpitali w okresie od października do grudnia 2017 r. oraz w styczniu roku bieżącego. Dyskutowano także o zasadach i możliwościach likwidacji nierentownych oddziałów, w oparciu o obowiązujące przepisy. Podczas dyskusji przewodniczący Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych Bartosz Stemplewski zasygnalizował, że jeśli wejdą w życie palny resortu zdrowia, zgodnie z którymi specjalista, aby otrzymać podwyżkę, będzie zobligowany pracować tylko w jednym szpitalu, wówczas szpitale mogą spodziewać się braków kadrowych. Sytuacja taka jego zdaniem może spowodować, że dyrektorzy będą zmuszeni do zamykania oddziałów.

Obok spraw związanych z aktualną sytuacją w służbie zdrowia podczas konwentu przedstawiciele Związku Powiatów Polskich przedstawili informacje o działaniach podejmowanych przez Związek w zakresie regulacji bieżących zadań ustawowych realizowanych przez samorządy powiatowe.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Skarżysku – Kamiennej

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ