Nowy zagraniczny partner Skarżyska

, 13 marca 2019
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Przedstawiciele skarżyskiego samorządu, na czele z prezydentem miasta Konradem Krönigiem i zastępcą prezydenta Andrzejem Brzezińskim gościli od 2 do 4 marca w Grodnie na Białorusi. W trakcie pobytu rozmawiali z władzami Grodna o perspektywach podpisania umowy partnerskiej pomiędzy miastami.

Obie strony wyraziły zainteresowanie bliską współpracą. Przedstawiciele Grodna zostali również zaproszeni do udziału w IV Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym, które odbędzie się w Skarżysku we wrześniu.

Kontakt pomiędzy przedstawicielami Grodna i Skarżyska nawiązał się w czasie ubiegłorocznego Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego w naszym mieście, a przedstawiciele obu miast wyrazili chęć podtrzymania i zacieśniania kontaktów. Delegacja ze Skarżyska-Kamiennej gościła w Grodnie już kilkakrotnie. W minionym roku przedstawiciele miasta, którym towarzyszyli skarżyscy przedsiębiorcy, uczestniczyli m.in. w targach gospodarczych w Grodnie. W czasie wizyty podpisany został list intencyjny dotyczący dalszej współpracy pomiędzy miastami. I właśnie perspektywy podpisania umowy partnerskiej były głównym tematem rozmów z władzami Grodna w trakcie ostatniej wizyty delegacji ze Skarżyska-Kamiennej.

Cytowany przez tamtejsze media prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig oficjalnie zaproponował podpisanie umowy, która ustanowi Skarżysko i Grodno miastami partnerskimi i wyraził wolę współpracy w różnych dziedzinach. Zaprosił przedstawicieli Grodna do udziału w IV Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym Skarżysko-Kamienna 2019, które odbędzie się w ostatni weekend września.

Jesteśmy otwarci na współpracę – deklarował prezydent Skarżyska-Kamiennej.

Przewodniczący komitetu wykonawczego Grodna, Méchislav Goi również wyraził wolę bliskiej współpracy, zauważając, że Skarżysko jest mniejszym miastem, ale efekty interakcji pomiędzy obydwoma miastami mogą być znaczące. Podkreślał także, że ponad 40 przedsiębiorstw z Grodna wysyła swoje produkty do Polski, a w Grodnie funkcjonuje 60 organizacji z polskim kapitałem.

Zgodnie z ustaleniami, umowa o współpracy mogłaby zostać sfinalizowana w czasie Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego w Skarżysku-Kamiennej.

W trakcie pobytu w Grodnie delegacja ze Skarżyska uczestniczyła również w tradycyjnych targach rękodzieła „Kaziuki” oraz w spotkaniach z przedstawicielami Związku Polaków na Białorusi.

Źródło: um.skarzysko.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ