Spotkanie Wielkanocne powiatu szydłowieckiego

, 17 kwietnia 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Zgodnie z tradycją, w oktawie wielkanocnej starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki i przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu Anita Gołosz zapraszają reprezentantów wspólnoty powiatowej na spotkanie wielkanocne. W tym roku uroczystość odbyła się 6 kwietnia.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zgromadzili się burmistrz, wójtowie, przewodniczący rad gmin, radni Rady Powiatu aktualnej i wcześniejszych kadencji, przedstawiciele oświaty, kultury, sportu, reprezentanci środowisk gospodarczych i rzemieślniczych, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, przedstawiciele związków kombatanckich, emerytów, szefowie służb, inspekcji i straży oraz dyrektorzy szkół, urzędów i instytucji działających na terenie powiatu szydłowieckiego, a także urzędnicy i emerytowani pracownicy Starostwa Powiatowego w Szydłowcu.

W podniosły nastrój zebranych wprowadził Chór Parafialny przy Kościele pw. św. Jana Chrziciela w jastrzębiu wykonując pieśni wielkanocne: „Zwycięzca śmierci”, „Alleluja” oraz „Pieśń Pielgrzymów” inspirowaną operą Nabucco Giuseppe Verdiego, a także „Bogarodzicę”.  To 35-osobowy amatorski chór 4-głosowy, którego tradycje sięgają 1904 roku. Obecnie należą do niego ludzie w różnym wieku: starsi i młodzi, pracujący zawodowo i emeryci z terenu parafii. Od 51 lat kierownictwo nad chórem sprawuje organista Zygmunt Wolszczak, nagrodzony w 2017 przez papieża Franciszka odznaczeniem „Pro Ecclesia et Pontifice”.

Świąteczne pozdrowienia przekazali gościom gospodarze. Starosta Włodzimierz Górlicki nawiązał do wydanej przez Powiat Szydłowiecki karty wielkanocnej z wizerunkiem Chrystusa Zmartwychwstałego, znajdującego się w kwaterze późnogotyckiego ołtarza w kościele pw. Św. Zygmunta w Szydłowcu. Starosta życzył pełnych pokoju, wzajemnej życzliwości i nadziei Świąt, aby potrzeba czynienia dobra i miłosierdzie koncentrowały nas na drugim człowieku i umacniały wiarę w sens życia.

W uroczystości  powiatowej uczestniczył dziekan dekanatu szydłowieckiego ks. kan. Adam Radzimirski,który poprowadził modlitwę w intencji pokoju, udzielił błogosławieństwa zebranym i poświęcił przygotowane pokarmy. W swoim wstąpieniu proboszcz szydłowieckiej fary podziękował za pomoc w pozyskaniu relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz wyraził zadowolenie z powodu promocji zabytków sakralnych na kartach wydawanych przez Powiat Szydłowiecki z okazji świąt.

Stan duchowny reprezentowali ponadto: ks. Krzysztof Śliwak – proboszcz parafii w Szydłówku, ks. Artur Fura – proboszcz parafii św. Brata Alberta w Skarżysku Kamiennej,  ks. Roman Kuna – proboszcza parafii w Chlewiskach, ks. dr Grzegorz Stępień – proboszcz parafii w Mirowie, ks. kan Zbigniew Tuchowski – proboszcz parafii w Jastrzębiu, ks. Arkadiusz Bieniek  – proboszcz parafii w Wysokiej, ks. Krzysztof Świątek – proboszcz parafii w Gąsawach Rządowych.

Wielkanocny stół, a na nim świąteczne przysmaki w nowoczesnych aranżacjach  przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli z klas żywieniowych w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu.

 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Szydłowcu
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Szydłowcu

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ