Sprawy bieżące sołectwa- spotkanie w Woli Brudnowskiej

, 3 marca 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W dniu 27 lutego w Woli Brudnowskiej, odbyło się spotkanie Mieszkańców, poświęcone sprawom bieżącym sołectwa oraz potrzebom inwestycyjnym, zaplanowane wcześniej na dzień 15 stycznia.

Przebieg dyskusji świadczy o konieczności organizowania tego typu spotkań w mniejszych odstępach czasu. Temat przejezdności dróg do pól uprawnych i terenów leśnych oraz odwodnienie pól o dróg, to wiodące sprawy poruszane i wskazywane przez Mieszkańców Woli Brudnowskiej. Nie obyło się również bez wymiany zdań pomiędzy uczestnikami w zakresie priorytetów, co do formowanych wniosków. Niestety większość pytań kierowanych do samorządowców w zakresie spraw bieżących oparta była na półprawdach plotkach i pomówieniach. Mam nadzieję, że udało się wyjaśnić wszystkie sporne kwestie, a Mieszkańcy mają świadomość, że działalność organów Gminy jest jawna i każdy ma możliwość zapoznania się zarówno z finansami jak i podejmowanymi uchwałami, zarządzeniami i decyzjami.

Większość działań w zakresie spraw bieżących inicjowana jest właśnie w poszczególnych społecznościach poprzez składane wnioski, zarówno przez Sołtysa, Radnych Rady Gminy, czy bezpośrednio w urzędzie. Myślę, że te kwestie zostały w sposób jednoznaczny wyjaśnione i rozwiązane. Zachęcam do częstszego organizowania spotkań i wyjaśniania wewnątrz społeczności kwestii spornych i wypracowania spójnego stanowiska całej miejscowości.

Jak wiele zależy od dialogu i właściwego uporządkowania wewnętrznych relacji pomiędzy Mieszkańcami nie muszę nikogo przekonywać. To wzajemny szacunek i traktowanie każdego jako równoprawnego partnera i obywatela pozwala mówić jednym głosem i reprezentować interesy całej społeczności. Wewnętrzne podziały niczemu dobremu nie służą, a jedynie budują niepotrzebne mury i głębokie, często trudne do zniwelowania wyrwy. Życzę Państwu wzajemnego szacunku i dużo dobrej woli, we wspólnym budowaniu przyszłości. Ziarno, które siejecie dzisiaj, wyda plon, który zbierać mogą już przyszłe pokolenia. Przekazujmy im te wartości, które pozwolą im swoją postawą i zaangażowaniem służyć sobie nawzajem.

Krzysztof Sobczak

Wójt Gminy Wieniawa

Źródło: Gmina Wieniawa

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ