Suchedniów: srebro i brąz dla Wiktorii

, 8 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W 54 Mistrzostwach Polski Elity, które odbyły się w Lubinie w dniach 1-4 lutego 2018 r. zagrały trzy reprezentantki Orlicza: Zuzanna Glijer, Izabela Pajek i Wiktoria Dąbczyńska.

W 54 Mistrzostwach Polski Elity, które odbyły się w Lubinie w dniach 1-4 lutego 2018 r. zagrały trzy reprezentantki Orlicza: Zuzanna Glijer, Izabela Pajek i Wiktoria Dąbczyńska.

Zmagania

Wszystkie trzy  zagrały w ćwierćfinałach i stanęły przed szansą zdobycia medalu. Swoje dwie szanse  wykorzystała  Wiktoria, która pokonała Karolinę Władzińską (ABRM Warszawa) 21-8/21-9. W deblu z Olą Goszczyńską (UKSB Milenium Warszawa) wygrały z Janowską /Tarasewicz (Hubal Białystok) 21-9/21-13.

Zuzanna nie sprostała przyszłej złotej medalistce Kamili Augustyn, zajmując miejsce 5-8. Iza w deblu z Wiktorią Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) przegrały pasjonujący mecz z siostrami Aneta i Agnieszka Wojtkowskie 18-21/12-21. Iza w mikście z Radkiem Wróblem (KS Voltric Kępno) w drugiej rundzie ulegli parze Michał Szymczak (Jelenia Góra) /Małgorzata Janiaczyk 21-13/12-21/18-21. Zuzia w deblu z Anetą Niklas (Dwójka Bytów)  również w drugiej rundzie przegrały z brązowymi medalistkami Kornelia Marczak (Plesbat Pszczyna) / Magdalena Witek (SKB Suwałki) 15-21/16-21.

Wiktoria nie obroniła tytułu z 2017r, w półfinale przegrała ze świetnie grającą Joanną Stanisz (ABRM  Warszawa) 14-21/14-21. Musiała zadowolić się brązowym medalem. Srebrny medal wywalczyła  w deblu z Aleksandrą Goszczyńską, w finale Aneta i Agnieszka Wojtkowskie (Hubal Białystok) znów okazały się lepsze i wygrały 18-21/13-21.

Dwa medale i dwa miejsca 5-8 należy uznać za duży sukces, nasze dziewczęta dopiero w grudniu zakończyły grę w juniorach i dopiero wkraczają do elity .

Wiktoria Dąbczyńska od 18-25 lutego zagra w  Drużynowych Mistrzostwach Europy  w Kazaniu.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Suchedniowie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ