Projekt Stóp hejtowi w Internecie – # jestnaswiecej

, 23 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hejt zalewa sieć, jeśli widzisz go w formie komentarza, wpisz w pod nim #jestnaswiecej. Swoje wsparcie możesz też pokazać poprzez pomarańczową sznurówką.

Kolor pomarańczowy zwiększa motywację do działania, wzmacnia poczucie własnej wartości i pomaga walczyć z kompleksami. I dlatego pomarańczową sznurówkę wykorzystała Fundacja Orange w ogólnopolskiej akcji # jestnaswiecej, która ma na celu walkę z hejtem. Hejt przejawia się jako obraźliwy komentarz wystosowany w stronę drugiej osoby lub całej grupy społecznej. Może być napisany, ale przybiera też formę grafiki, filmu czy nawet utworu muzycznego.

Najłatwiej spotkać go na popularnych portalach społecznościowych i w komentarzach pod artykułami, a jak wiadomo mowa nienawiści w sieci prowadzi do przykrych konsekwencji w życiu realnym. W sieci niestety głośniejsi są hejterzy, ale # jestnaswiecej. Nas, czyli osób, które zachowują się w Internecie w sposób uczciwy i prawidłowy. Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym również zgłosiła się do akcji. Dołączyła do niej, gdyż chce wyrazić sprzeciw hejtowi w Internecie. Uczniowie założyli pomarańczową sznurówkę i razem pokazują, że Internet może być bardziej przyjaznym miejscem dla dzieci, młodzieży i dla nas wszystkich. Wraz z wieloma uczniami w całej Polsce pomarańczową sznurówkę noszą muzycy zespołu Afromental – Tomson i Baron, którzy przyłączyli się do działań Fundacji Orange jako ambasadorzy akcji.

Na specjalnej stronie jestnaswiecej.pl znajdują się porady dla wychowawców, rodziców i uczniów.

Pamiętajcie!!! Hejt zalewa sieć. Widzisz go w formie komentarza pod zdjęciem znajomego, jako mem na polajkowanym fanpage’u, czy pod postacią obraźliwego filmu, wpisz w komentarzu pod nim # jestnaswiecej. Swoje wsparcie możesz też pokazać poprzez pomarańczową sznurówką w bucie.

Źródło: skarzysko.com.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ