Przypominamy – Strajk Nauczycieli

, 22 marca 2019
 • 9
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  9
  Shares

W związku z zapowiadanym od 8 kwietnia strajkiem nauczycieli przypominamy, że w sytuacji zamknięcia szkoły lub przedszkola rodzice – po spełnieniu pewnych warunków – będą mogli ubiegać się o zasiłek opiekuńczy. W trosce o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, prezydent Skarżyska wystąpił z inicjatywą zorganizowania na czas strajku dodatkowych zajęć przez miejskie instytucje. Zapowiadany strajk nauczycieli nie

W związku z zapowiadanym od 8 kwietnia strajkiem nauczycieli przypominamy, że w sytuacji zamknięcia szkoły lub przedszkola rodzice – po spełnieniu pewnych warunków – będą mogli ubiegać się o zasiłek opiekuńczy. W trosce o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, prezydent Skarżyska wystąpił z inicjatywą zorganizowania na czas strajku dodatkowych zajęć przez miejskie instytucje.

Zapowiadany strajk nauczycieli nie jest wymierzony w samorząd, który nie ma wpływu na wysokość subwencji przyznawanej przez ministerstwo, jednak sytuacja jest dla samorządu kłopotliwa z uwagi na troskę o dzieci. Dlatego też, jak informuje Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta, miejskie instytucje poproszone zostały o przygotowanie oferty dodatkowych zajęć dla dzieci i młodzieży na czas strajku. Po opracowaniu oferty, będziemy o niej informowali.

W związku z zapowiadanym strajkiem nauczycieli przypominamy też, że w sytuacji zamknięcia przedszkola lub szkoły rodzic ma możliwość wystąpienia do pracodawcy o wypłatę zasiłku opiekuńczego. Zasiłek opiekuńczy przysługuje, gdy rodzic dowiaduje się o zamknięciu placówki nie mniej niż 7 dni przed zamknięciem.

W przypadku pytań dotyczących zaistniałej sytuacji prosimy rodziców o zasięganie szczegółowych informacji w placówce, do której uczęszcza dziecko.

Informujemy też, że zgodnie z przepisami nauczycielom za czas strajku nie będzie przysługiwało wynagrodzenie.

Źródło: um.skarzysko.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ