Paczki dla Kombatantów na Kresach

, 9 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Już po raz drugi społeczność Szkoły Podstawowej w Brzustowcu przyłączyła się do akcji “Rodacy Bohaterom. Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach”.

Rodacy Bohaterom”

Przypomnijmy, że akcję tą organizuje od 2010 roku Stowarzyszenie Odra – Niemen. W ramach akcji przeprowadzonej w dniach 12.12.2017- 03.01.2018 roku, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przynosili swoje produkty. Już wkrótce świąteczne paczki trafią do polskich kombatantów na Kresach. Podsumowanie zbiórki w naszej szkole odbyło się w dniu 03.01.2018 roku, w obecności Pani Dyrektor Agnieszki Wrzosek oraz przedstawicieli uczniów z poszczególnych klas.

Świąteczne paczki

Zebraliśmy około 60 kg artykułów żywnościowych. Wśród których znalazły się m.in.: cukier, olej, ryż, sól, kasza, makaron, herbata, kawa, kakao, konserwy rybne, konserwy mięsne, groch, fasola, owoce i warzywa w puszkach, dżemy oraz słodycze. Do paczek dołączone zostały kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi. Celem akcji “Rodacy – Bohaterom” jest przede wszystkim pamięć o Tych Polakach , którzy zostali na Kresach. Jest nim także wdzięczność za świadczenie o polskości na tamtych ziemiach. To również wsparcie weteranów i ich rodzin, którzy często żyją w bardzo skromnych warunkach socjalnych.

Takie inicjatywy umożliwiają  naszym uczniom poznanie niezwykłych losów “świadków historii”. Kształtują one postawy patriotyczne , wyzwalają wrażliwość na potrzeby innych. Uczą pomagania. Akcja  „ Rodacy Bohaterom” w naszym województwie  uzyskała honorowy patronat Łódzkiego Kuratora Oświaty Pana dr Grzegorza Wierzchowskiego.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim Darczyńcom.

Szczególne podziękowania przekazujemy Panu Mariuszowi  Bojanowskiemuregionalnemu koordynatorowi akcji, za pomoc w organizacji  transportu  darów do Łodzi, gdzie w połowie  stycznia 2018 roku odbędzie się wojewódzki finał akcji. Szkolnymi koordynatorami akcji były panie: Anna Świderska i Alicja Pecyna.

 

Źródło: Szkoła Podstawowa w Brzustowcu

Autor: Anna Świderska

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ