Świąteczne wydarzenia w Skarżysku-Kamiennej

, 4 grudnia 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Grudzień będzie pełen świątecznych wydarzeń i bożonarodzeniowej atmosfery. Na mieszkańców Skarżyska-Kamiennej czeka mnóstwo atrakcji.

Grudzień w Skarżysku-Kamiennej będzie pełen świątecznych wydarzeń i bożonarodzeniowej atmosfery. Prezydent miasta oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej przygotowali mnóstwo atrakcji dla mieszkańców i przyjezdnych.

Cykl świątecznych wydarzeń otworzy Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się zarówno 3, jak i 17 grudnia. W MCK będzie można zakupić wyjątkowe ozdoby świąteczne, które wprowadzą bożonarodzeniowy nastrój do naszych domów. Kolejnym wydarzeniem będzie Mikołajkowy Turniej Szachowy, który odbędzie się już w piątek, 8 grudnia o godzinie 16.30. Zawody skierowane są do dzieci, a zapisy będą prowadzone od godziny 15.30. Więcej informacji, w tym regulamin wydarzenia, dostępnych jest na stronie MCK w Skarżysku-Kamiennej. 10 grudnia będą miały miejsce Artystyczne Warsztaty Świąteczne. Wstęp jest bezpłatny, a uczestnicy wydarzenia wspólnie udekorują choinkę.

11 grudnia Miejskie Centrum Kultury przygotowało ,,Świąteczną Wystawę” twórców ludowych, Klubu SKART i Klubu ZOOM. Kilka dni później mieszkańcy Skarżyska wspólnie wprowadzą świąteczną atmosferę do miasta. 15 grudnia spotkają się przy choince przed dworcem, gdzie nastąpi symboliczne zapalenie światełek przez prezydenta miasta. Będzie okazja do kolędowania, złożenie sobie życzeń i spotkania z Mikołajem. W niedzielę, 17 grudnia, w MCK charytatywny koncert zagra Patrycja Zachryta, która przygotowała dla uczestników utwory ze swojej debiutanckiej płyty oraz kilka świątecznych niespodzianek. Pieniądze zbierane podczas koncertu zostaną przeznaczone na rzecz niepełnosprawnego mieszkańca Skarżyska – Pawła Marchewki. Tego samego dnia odbędą się również bezpłatne seanse filmowe dla dzieci.

Cykl świątecznych imprez zakończy koncert sylwestrowy w Miejskim Centrum Kultury, podczas którego wystąpi Johan Strauss SHOW ORKIESTRA & BALET. Bilety można zakupić w Impresariacie Artystycznym MCK. Nowy Rok można powitać także podczas zabawy na Placu Staffa za MCK.

 

Źródło: Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ