Świąteczny weekend na drogach powiatu opoczyńskiego

, 4 kwietnia 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Podczas działań na drogach funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Świąteczny weekend

Opoczyńscy policjanci przez cztery dni świątecznego weekendu czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

Od 30 marca do 2 kwietnia br.  na terenie powiatu opoczyńskiego doszło do 2 wypadków drogowych , 11 kolizji, zatrzymano troje nietrzeźwych kierujących w tym jeden  był sprawca wypadku drogowego.

Pierwszy wypadek drogowy, miał miejsce 30 marca 2018 roku, o godzinie 11.30  w miejscowości Wygnanów w gminie Sławno.

Policjanci wstępnie ustalili, że 75 letni kierujący ciągnikiem  rolniczym, nie zachował należytej ostrożności  podczas skręcania w lewo i zderzył się 15 letnim kierującym motorowerem. Chłopiec z urazem kręgosłupa trafił do szpitala.

Dzień później 31 marca 2018 roku,  o godzinie 18.00,w miejscowości Ostów, nietrzeźwy 20 letni kierujący BMW, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z mazdą, którą  kierował 31 letni mężczyzna.  Sprawca został zatrzymany. Badanie  stanu trzeźwości wykazało, że w chwili zdarzenia 20 latek miał prawie 2, promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo mundurowi zatrzymali  30 letnia nietrzeźwa kierującą audi, badanie stanu trzeźwości kierującej  wykazało u niej ponad 0,70 promila alkoholu w organiźmie. W ręce  stróżów prawa wpadł też  nietrzeźwy kierujący rowerem.

Policjanci  zatrzymali  3 prawa jazdy, tym kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h.

Przypominamy:

Kary obowiązujące za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości:

– grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3,

– obowiązkowo każdy zatrzymany pod wpływem alkoholu będzie musiał zapłacić co najmniej 5 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej,

– zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

 

Autor: asp.szt. Barbara Stepień
Źródło: KPP w Opocznie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ