Światowy Dzień Chorego

, 16 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez papieża Jana Pawła II, z myślą o tym, by poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu tych, którzy cierpią z powodu różnych chorób i dolegliwości.

W dniu 12 lutego 2018 roku Adam Włoskiewicz – Wicestarosta Szydłowiecki ,Anita Gołosz – Przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu, Joanna Strzelecka – Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Powiatu Szydłowieckiego,  Cezary Sierawski – Przewodniczący Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Rodziny Rady Powiatu  w Szydłowcu oraz Andrzej Piotrowski, Dyrektor SPZZOZ w Szydłowcu, odwiedzili, z okazji Światowego Dnia Chorego, pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Szydłowcu.

Gości powitała Jadwiga Matracka – Kierownik Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Szydłowcu. Następnie głos zabrał Adam Włoskiewicz, który mówił o tym, jak ważne jest dostrzeganie potrzeb i niesienie pomocy ludziom chorym i cierpiącym.

Najlepsze życzenia  Chorym i Pracownikom Zakładu przekazała również Anita Gołosz.

Joanna Strzelecka zwróciła uwagę na tych, którzy cierpliwie, z oddaniem i najwyższą starannością służą Chorym swymi umiejętnościami zawodowymi, a także zapewniają bezpieczeństwo i wielowymiarową opiekę. Przekazała również słowa podziękowania dla Pani Kierownik oraz personelu medycznego i pomocniczego.

Wspomniała zmarłego niedawno doktora Ryszarda Matrackiego, który z wielkim oddaniem służył przez wiele lat tutejszym pacjentom. Głos zabrał też Andrzej Piotrowski, który dołączył się do życzeń dla pacjentów i podziękowań dla personelu. Mówił  o zmarłym doktorze Ryszardzie Matrackim jako długoletnim lekarzu i byłym dyrektorze SPZZOZ w Szydłowcu. Zebrani –  goście, pacjenci i personel minutą ciszy uczcili pamięć Doktora.

Goście życzyli Pensjonariuszom dużo zdrowia, wręczone im zostały także kwiaty i symboliczne upominki.

 

Źródło: Powiat Szydłowiecki

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ