Szlachetna Paczka Szydłowiec i Okolice! Jak sprawić, aby pomagania stało się fajne !

, 26 listopada 2018
 • 30
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  30
  Shares

Od kilku lat mieszkańcy Szydłowca są czynnie zaangażowani w działalność akcji pt. Szlachetna Paczka. W tym roku również będziemy mieli okazję pomóc rodzinom najbardziej potrzebującym, dzięki grupie Szlachetna Paczka Szydłowiec i Okolice!

 • 30
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  30
  Shares

Szlachetna Paczka Szydłowiec i Okolice. Pomaganie jest super!

Jak możemy przeczytać na stronie Szlachetna Paczka Szydłowiec – SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

SZLACHETNA PACZKA to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

Komu i jak pomaga Szlachetna Paczka Szydłowiec i okolice?

 • Rodziny w Potrzebie – Szlachetna Paczka Szydłowiec i okolice szuka ludzi których dotknął los, jest im ciężko. Szukają oni osób którzy chcą walczyć o lepsze jutro i swoją przyszłość. Szlachetna Paczka Szydłowiec pomaga innym, aby później oni pomogli Nam w ciężkich sytuacjach
 • Wolontariusze / SuperW – Wolontariat w Szlachetna Paczka Szydłowiec jest bardzo wymagający. Rekrutacja przebiega w czterech stopniach, następnie odbywają się liczne szkolenia. Wolontariusze w Szlachetnej Paczce walczą o ludzi.
 • Darczyńcy – Szlachetna Paczka to nie zestaw nic nie znaczących upominków, lecz prawdziwe prezenty. Paczki dla rodzin potrzebujących są sprecyzowane wedle ich najpilniejszych potrzeb. Szlachetna Paczka Szydłowiec szuka dobrych praktyk i je popularyzuje! Dlatego Szlachetna Paczka to projekt, który z roku na rok się coraz mocniej rozwija.

szlachetna paczka szydłowiec

Szlachetna Paczka Szydłowiec – kto liderem tegorocznej edycji?

Tego rocznym liderem grupy Szlachetna Paczka Szydłowiec i Okolice jest – Michał Szymkiewicz – młody, ambitny, pełen pomysłów i charyzmy człowiek, dla którego głównymi atutami są chęć niesienia pomocy innym i rozwój Szydłowca.

Michał to absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. Aktualnie Michał pracuję w Urzędzie Miejskim w Szydłowcu w dziale promocji. Po godzinach aktywnie działa w wielu grupach społecznych na rzecz rozwoju miasta i gminy Szydłowiec. Od kilku lat jest przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szydłowcu oraz wolontariuszem Szlachetnej Paczki Szydłowiec.

Michał udzielił krótkiego komentarza specjalnie dla portalu Odrowąż24.pl

Rola lidera to z pewnością odpowiedzialne zadanie, ale także cudowne doświadczenie. Szlachetna Paczka pomaga blisko 20 000 rodzin w każdej edycji. Ważne jest to, że jest to „Mądra Pomoc”. Byłem w naszym regionie wolontariuszem dwa razy, tym razem mam w „swoich rękach” cały projekt w rejonie Szydłowiec i okolice. Pomaganie jest fajne i daje dużo radości. W takiej działalności super sprawą jest to, że nieważne kim jesteś, z jakiego kręgu, z kim się utożsamiasz i jakie masz poglądy i postrzeganie świata. Tutaj liczy się wspomniana mądra pomoc, którą w tym roku z ekipą wolontariuszy zapewnimy. Paczkowa ekipa to taka rodzina, która na czas spotkań i działań w paczce zapomina o tym co ich dzieli. Jestem bardzo zadowolony z faktu, iż zainteresowanie tegoroczną edycją jest spore. Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować zamierzone cele i damy z siebie 150%. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu oraz na fanpage naszego rejonu. Cieszę się również i pozdrawiam poprzednią liderkę Joannę Zaczek, która również będzie mnie wspierać w działaniach.

Jako przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szydłowcu, pracownik Urzędu Miejskiego oraz lider Szlachetnej Paczki w Szydłowcu i okolicach Michał, jest wyjątkowo zajętym młodym człowiekiem. Kiedy inni leniuchują przed monitorami komputerów lub przy przysłowiowym „piwie”, Michał aktywnie działa na rzecz rozwoju miasta i gminy. W jednym z wywiadów dla Odrowąż24.pl zapytany „Co robisz jako przewodniczący MRM i czy masz na to wszystko czas?” odpowiedział:

Podstawowe obowiązki przewodniczącego, czyli przygotowywanie „papierkowej roboty”, której strasznie nie lubię (śmiech), prowadzenie sesji i sprawy ogólnie nazwijmy to „formalne”. Koordynuję pracę Rady, jednak nie czuję się jakimś „szefem”. W Radzie wszyscy działamy razem, wspólnie. Chciałbym zaznaczyć, że MRM liczy 15 radnych oraz opiekuna, dzięki któremu z pozoru ciężkie sprawy okazują się nie tak straszne jak je malują. Zgadzając się na bycie przewodniczącym wiedziałem z czym się to wiąże, więc nie mam co narzekać, na czas który temu poświęcam. Zresztą… to sama przyjemność działać dla dobra Gminy Szydłowiec.

Pełna rozmowa z Michałem Szymkiewiczem dostępna tutaj -> Chciałbym żebyśmy byli w TOP 3 Młodzieżowych Rad w Polsce ” – wywiad z Michałem Szymkiewiczem

Szlachetna Paczka Szydłowiec i okolice – jak zrobić szlachetną paczkę?

Aby wspomóc akcję Szlachetna Paczka Szydłowiec należy postąpić według czterech prostych kroków:

 1. Wybierz rodzinę, której chcesz pomóc – w internetowej bazie znajdziecie opisy trudnych sytuacji, w których znalazły się rodziny z Szydłowca i okolic. Zdecydujcie, której z nich pragniesz pomóc!
 2. Zaproś znajomych do pomocyWspólne pomaganie ma jeszcze większą moc. Łatwiej przygotować paczkę, która będzie realnym wsparciem, a radość płynąca z solidarnego zaangażowania pomnaża się. Przygotowanie paczki w jednym zespole to również doskonały pomysł na integrację
 3. Przygotuj Paczkę – Przygotujcie paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń wybranej rodziny
 4. Dostarczcie paczkę do magazynu – w weekend 8-9 grudnia 2018 roku dostarczcie paczkę do magazynu w waszym mieście i pozwólcie aby działy się cuda!

 

Szlachetna Paczka Szydłowiec – 20 darczyńców już przygotowuje paczki!

Jak poinformowali na swoim FanPage’u wolontariusz Szlachetna Paczka Szydłowiec i okolice 25 listopada, już 20 darczyńców przygotowuje swoje paczki!

Działania organizowane przez Szlachetna Paczka Szydłowiec i Okolice jest niewątpliwie czynem wyjątkowym. Wierzymy że po przez działania tych młodych i charyzmatycznych osób, wielu potrzebującym rodzinom uda się pomóc. Miejmy nadzieję że liczba darczyńców jeszcze wzrośnie i akcja Szlachetna Paczka Szydłowiec odbiję się ogromnym echem, oraz pozostanie w pamięci wielu osób na długie lata. Pomaganie przecież jest fajne.

Paczka 2018: Kot i Mecwaldowski razem w Szlachetnej Paczce? No ba!

Kilka słów od siebie:

Znam Michała od kilkunastu lat. Od szkoły podstawowej, aż po średnią razem braliśmy udział w zawodach sportowych czy różnego rodzaju akcjach społecznych. Zawsze było widać w Michale chęć wygrywania, osiągania sukcesów. Niezależnie czy to na boisku do piłki ręcznej, czy przy organizacji różnego rodzaju inicjatyw. Każde podejście Michała do wyznaczonego mu zadania = chęć wygrania. Jednak nie jest to niezdrowa chęć zwycięstwa, pomimo wszystko i wszystkich. Jest to chęć wygranej ze wszystkimi!

Patrząc z perspektywy trzeciej osoby na działalność Michała Szymkiewicza na rzecz rozwoju Szydłowca, jego mieszkańców czy też organizacji Szlachetna Paczka Szydłowiec nie mogę wyjść z podziwu jak On znajduje na to wszystko czas. Praca, projekty, lider Szlachetnej Paczki w Szydłowcu, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej czy też organizator wielu przedsięwzięć. Do tego Michał nie zatrzymuje się w swoich działaniach tylko mówi: „zrobiliśmy to, to i to, teraz działamy nad tym projektem, a od przyszłego tygodnia możemy zacząć następny”. Jest to wyjątkowe podejście jak dla faceta, który ma zaledwie 22 lata.

Patrze czasem na moich znajomych, kolegów i koleżanki. Niektórym do szczęścia potrzebne jest jedynie parę złotych, chłodne piwo i konsola. Ich wyznacznik szczęści zatrzymuję się tylko na swojej osobie, tak aby to IM było dobrze. Dlatego Michał jest taką wyjątkową osobą, bo dla niego dobre samopoczucie i poczucie spełnienia zaczyna się na pomocy innym, a kończy na uśmiechu na twarzach osób którym pomógł.

Mam nadzieję, że każdy z nas niezależnie od poglądów, wieku czy statu społecznego zrobi coś dobrego w tym kończącym się już roku, nie tylko dla siebie… Zrobi coś dobrego dla innych: swoich bliskich, rodziny, przyjaciół czy może zupełnie nieznajomej osobie, która akurat potrzebuje naszej pomocy. Dlatego zachęcam wszystkich Państwa abyście wsparli Michała i wielu, wielu innych młodych, ambitnych i charyzmatycznych wolontariusz w tej wspaniałej inicjatywie. 

Z poważaniem, 

Damian Ziółkowski

Przydatne linki i informacje o – Szlachetna Paczka Szydłowiec i Okolice

Główna strona Szlachetnej Paczki >>> https://www.szlachetnapaczka.pl/

Oficjalny FaceBook Szlachetna Paczka Szydłowiec i Okolice >>> https://www.facebook.com/szp.szydlowiec/

Wszystkie informacje „O Paczce” >>> https://www.szlachetnapaczka.pl/o-paczce

 

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ