Szydłowiec: sportowa rywalizacja strażaków

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W sobotę, 9 września na stadionie „Szydłowianki” odbyły się miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze. Na starcie stanęło siedem drużyn strażaków ochotników z gminy Szydłowiec: OSP Majdów, OSP Wysoka, OSP Jankowice, OSP Szydłowiec oraz grupa C „żeńska” z OSP Majdów, a także dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (chłopcy i dziewczęta) z Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdowie. Druhowie i druhny

W sobotę, 9 września na stadionie „Szydłowianki” odbyły się miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze.

Na starcie stanęło siedem drużyn strażaków ochotników z gminy Szydłowiec: OSP Majdów, OSP Wysoka, OSP Jankowice, OSP Szydłowiec oraz grupa C „żeńska” z OSP Majdów, a także dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (chłopcy i dziewczęta) z Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdowie.

Druhowie i druhny rywalizowali w dwóch konkurencjach: w sztafecie pożarniczej z przeszkodami 5×7 na 350 metrów oraz w ćwiczeniu bojowym polegającym na rozłożeniu linii ssawnej, zbudowaniu linii głównej składającej się z dwóch odcinków W-75, zbudowaniu dwóch linii gaśniczych (po dwa odcinki W-52 każda), uruchomieniu motopompy i zassaniu wody, a w rezultacie –  podanie dwóch prądów wody ze stanowisk gaśniczych i przewrócenie pachołków. Drużyny złożone z dowódcy, przodownika roty I i pomocnika, przodownika roty II i pomocnika, rozdzielaczowego, łącznika oraz mechanika wykonywały to ćwiczenie w  granicach 55 – 66 sekund.

Dwie drużyny z najlepszymi wynikami: OSP Szydłowiec i OSP Majdów zostały zakwalifikowane do eliminacji zawodów sportowo-pożarniczych na szczeblu powiatowym.

Uczestnikom sportowo-pożarniczych rywalizacji podziękowania i gratulacje przekazali obserwujący zawody: starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki i burmistrz Szydłowca Artur Ludew, a także – prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szydłowcu dh Aleksy Sasin, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP dh Cezary Wanat i komendant gminny ochrony przeciwpożarowej dh Krzysztof Adamczyk. Drużyny zostały uhonorowane pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OSP odbędą się 16 września na obiektach sportowych w Jastrzębiu (początek o godzinie 10.00)

Wówczas w szranki stanie 11 drużyn strażaków ochotników z terenu powiatu szydłowieckiego: OSP Dobrut i OSP Chronów (gm. Orońsko), OSP Nowy Dwór i OSP Wola Lipieniceka (gm. Jastrząb), OSP Rogów i OSP Mirów Stary (gm. Mirów), OSP Szydłowiec i OSP Majdów (gm. Szydłowiec), w rywalizacji wezmą udział druhny OSP Majdów i dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Szydłowcu

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ