Szydłowiec z dofinansowaniem na rozwój obszarów rewitalizowanych

, 27 lutego 2019
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Shares

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Iwony Czarnoty i Wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski podpisali umowę na dofinansowanie projektu rozwoju obszarów rewitalizowanych Szydłowca z funduszy UE.

Projekt nosi nazwę “Rozwój aktywności społeczno-gospodarczej obszarów rewitalizowanych poprzez zagospodarowanie terenu nad zalewem w Szydłowcu, rzeką Korzeniówką oraz modernizację kina “Górnik”.

Przed nami realizacja kolejnej bardzo ważnej inwestycji, która będzie kontynuacją zmian zachodzących w naszej gminie i dowodem na to, że Szydłowiec dalej będzie się pozytywnie zmieniał. Dofinansowanie projektu wynosi 75% całości kosztów inwestycji. Ponadto, gmina otrzyma dodatkowo dofinansowanie z budżetu Państwa do 15 % wartości projektu.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski wyraził zadowolenie, że kolejne pieniądze trafią do Szydłowca, co pozwoli na dalszą rewitalizację przestrzeni publicznej. Podkreślał, że Szydłowiec jest perełką architektoniczną województwa mazowieckiego i życzył władzom samorządowym pomyślnej realizacji zamierzonych planów.

Dzięki pozyskanej dotacji, nad zalewem pojawią się urządzenia sportowo – rekreacyjne. Będzie tam skatepark, siłownia plenerowa i boiska, a także odkryte baseny dla dzieci i fontanny. W planach jest także budowa deptaku pieszo – jezdnego, który docelowo połączy zalew z Rynkiem Wielkim. Ulice Źródlana i Rzeczna zostaną przebudowane, a brzegi rzeki Korzeniówki umocnione. Rewitalizacja to również kompleksowy remont budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz modernizacja dawnego kina Górnik przy ulicy Strażackiej. Powstanie tam sala wielofunkcyjna, która pozwoli na organizację przedsięwzięć kulturalnych.

Szydłowiec zmienia się i są to zmiany w dobrym kierunku. Przed nami realizacja ważnych inwestycji, na które czekają nasi mieszkańcy i bardzo wiele pracy. Liczę na to, że pierwsze prace ruszą jeszcze tej wiosny, co jest uzależnione od postępowania przetargowego – powiedział Burmistrz Artur Ludew.

obszarów rewitalizowanych

Źródło: szydlowiec.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ