Szydłowieckie muzeum: wmurowanie kamienia węgielnego

, 31 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza na uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Muzeum.

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza na uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Muzeum, inaugurującą Rok Jubileuszowy 50-lecia szydłowieckiej instytucji. Wydarzenie rozpocznie się 16 lutego o godzinie 13.00 w sali Kominkowej Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów. Uroczystość będzie składała się z części oficjalnej, recitalu chopinowskiego oraz koncertu kapeli regionalnej.

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, Muzeum w 2018 roku mogło rozpocząć budowę nowej siedziby przy ulicy Kąpielowej 8. Projekt jest najważniejszą inwestycją w dziejach szydłowieckiego Muzeum. Realizowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, a jego wartość to ponad 8 400 000 złotych.

Na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pojawią się przedstawiciele władz samorządowych, w tym Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Z Sali Kominkowej szydłowieckiego zamku uczestnicy wydarzenia wyruszą w korowodzie prowadzonym przez Kapelę Bursów z Guzowa na plac budowy. Tam zostanie poświęcony i wmurowany kamień węgielny pod budowę nowej siedziby muzeum. W kapsule czasu znajdzie się akt erekcyjny, fragmenty gazet ogólnopolskich i lokalnych z dnia 16 lutego 2018, monety oraz nośnik cyfrowy, na którym znajdzie się dokumentacja z przebiegu budowy.

50-lecie Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu nakłada się na ważną dla całej Polski rocznicę stulecia odzyskania niepodległości. W związku z tym, Muzeum przygotowało ekspozycję „Szydłowiec w drodze do niepodległości. Kadry historii”, która przedstawia epizody lokalnej historii z okresu walki narodowowyzwoleńczej oraz z czasów po zakończeniu I wojny światowej.  W drugiej części wydarzenia, goście wysłuchają recitalu chopinowskiego w wykonaniu Konrada Skolarskiego – artysty cenionego na arenie międzynarodowej i laureata konkursów pianistycznych. Uroczystość zakończy się spotkaniem przy muzyce Kapeli Bursów w komnatach parterowych zamku.

 

Źródło: Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ