Targi Pracy i Edukacji w Opocznie

, 16 kwietnia 2019
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Targi Pracy i Edukacji okazały się po raz kolejny trafnym przedsięwzięciem, zorganizowanym przede wszystkim na rzecz opoczyńskiej młodzieży.

Starostwo Powiatowe było w tym roku dumnym współorganizatorem Targów Pracy i Edukacji. Przedsięwzięcie powstało również przy współudziale Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Opocznie , Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie.

Istotnym jest, iż tegoroczne Targi Pracy i Edukacji są czwartymi organizowanymi przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy i Starostwem Powiatowym w Opocznie, natomiast X organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Opocznie.

Celem zorganizowanych Targów Pracy i Edukacji było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat uczelni i szkół policealnych oraz proponowanych przez nie kierunków kształcenia, w tym zasad rekrutacji, a następnie pozyskanie ofert pracy bezpośrednio od pracodawców.

Tak jak w poprzednim roku nie zabrakło akcentów istotnych społecznie, chociażby stoiska Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pracownicy Punktów Kontaktowych regionalnego Oddziału Łódzkiego. Przedstawiali zainteresowanym model wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy, poradniki dla pracodawców zatrudniających czy też planujących zatrudniać osoby z różnego rodzaju niepełno sprawnościami. Młodzieży przedstawiano programy celowe Funduszu nakierowane na wsparcie form edukacyjnych oraz możliwości wsparcia finansowego związanego z aktywizacją zawodową tej grupy osób.

Targi Pracy i Edukacji zorganizowane w Opocznie budują płaszczyznę porozumienia i interakcji pomiędzy pracownikami a pracodawcami. Pomiędzy uczelniami a uczniami. Takie wydarzenia realnie budują naszą wspólną przyszłość.

Targi Okazały się po raz kolejny trafnym przedsięwzięciem, zorganizowanym przede wszystkim na rzecz opoczyńskiej młodzieży, czego dowodem było zainteresowanie przedstawianymi ofertami, okazywane zadowolenie z poszerzenia swojej wiedzy w interesujących młodzież tematach i chęć uczestnictwa w podobnych spotkaniach.

Źródło: opocznopowiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ