Termomodernizacja szkoły w Brudzewicach rozpoczęta

, 19 kwietnia 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W dniu 10 kwietnia 2019 r. zawarta została umowa realizacji zadania pn. “Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brudzewicach”.

W dniu 10 kwietnia 2019 r. zawarta została umowa pomiędzy Gminą Poświętne, a firmą P.H.U. MA-MAR Maciej Furmański z miejscowości Przystałowice Duże dot. realizacji robót w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brudzewicach”. Rozpoczęły się już pierwsze prace związane z inwestycją, która opiewa na kwotę 731 726,25 zł, a przewidywany termin jej zakończenia to 31 lipca 2019 r. Termomodernizacja jest realizowany przy udziale pozyskanych przez samorząd gminy Poświętne znacznych środków zewnętrznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Wartość środków jakie udało się Gminie Poświętne pozyskać wynosi ok. 85% wszystkich kosztów kwalifikowanych. Przy ogólnej wartości całej inwestycji oraz wielkości gminnego budżetu możemy śmiało mówić o niebagatelnej kwocie wsparcia.

Określony w zawartej umowie zakres prac obejmuje m.in.: ocieplenie ścian fundamentowych, ścian zewnętrznych i stropodachu; wymianę oświetlenia; wykonanie elewacji (tynk jasny – szaro-beżowy); wymianę 28 szt. okien; wymianę 4 szt. drzwi zewnętrznych; wymianę kotła grzewczego wraz z instalacją centralnego ogrzewania budynku; modernizację systemu przygotowania c.w.u. Jak mogłoby się zatem wydawać termin realizacji inwestycji jest dość krótki, to jednak nie jest brana pod uwagę żadna jego zmiana.

Wykonawca inwestycji przystąpił już do prac oraz przedstawił szczegółowy harmonogram zaplanowanych robót. Część zadań będzie prowadzona po zakończeniu okresu grzewczego natomiast przedsięwzięcia najbardziej uciążliwe dla uczniów i nauczycieli będą zrealizowane w ostatnich dniach czerwca oraz miesiącu lipcu czyli okresie wakacyjnym.

Na tym jednak nie kończą się plany wójta w zakresie poprawy infrastruktury szkolnej znajdującej się na terenie gminy Poświętne, bowiem w planach jest też termomodernizacja budynku szkoły w Dębie.

Źródło: poswietne.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ