#TrashChallenge obiega świat i… Szydłowiec!

, 19 marca 2019
 • 34
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  34
  Shares

Akcja Trash Challenge opanowała Internet i rozprzestrzenia się jak wirus. Ludzie na całym świecie zbierają śmieci i publikują w mediach społecznościowych zdjęcia „przed” i „po”sprzątaniu w najbliższym otoczeniu, by dać przykład innym.

W ostatnich dniach tak zwane “wyzwanie śmieciowe” zyskało popularność na całym świecie! Zachęcając wszystkich do oczyszczania zaśmieconych obszarów swoich lokalnych społeczności i dzielenia się zdjęciami “przed” i “po” sprzątaniu w mediach społecznościowych. Hashtag #TrashChallenge zrodził tysiące postów na Instagramie, Facebooku, Twitterze, Reddicie i wielu innych kanałach w Internecie, stając się trendem popularnym szczególnie wśród nastolatków,

Cała akcja rozpoczęła się od zdjęcia na serwisie reddit, które opublikował jeden z użytkowników, pisząc – Oto nowe wyzwanie dla wszystkich znudzonych dzieciaków. Zrób zdjęcie miejsca, które wymaga posprzątania, potem zrób kolejne, gdy już zrobiłeś z tym porządek. A potem opublikuj.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

🌱 #TRASHTAGCHALLENGE: Let’s clean up our act! A new challenge has gone viral and this one is prompting people around the world to clean up their nearby green areas, beaches and parks and post before/after photos. ❤️ Now this is something we can all get on board doing, regularly! On Instagram alone, there are more than 25,000 posts with the hashtag #trashtag – variations include #trashtagchallenge and #trashchallenge. “The space in which we live should be for the person we are becoming now, not for the person we were in the past.” – Marie Kondō. Are you taking part? . . #theeasyvegan #easyvegan #pickupyourtrash #noonelikesadirtybeach #cleanup #cleantheplanet #reducereuserecycle #recycle #reuse #clean #saveourseas #saveouroceans #cleanupouract #vegansofsouthafrica #consciouscommunity #greenliving #ecoconscious #savetheplanet #southafrica #challenge

Post udostępniony przez The Easy Vegan (@the_easy.vegan)

Reakcje na zdjęcie posypały się natychmiastowo i tak powstało „wyzwanie śmieciowe”. Na samym Instagramie pod hasztagiem #TrashChallenge opublikowano ponad tysiąc zdjęć, a z każdą godziną jest ich coraz więcej. Turyści, studenci i globalni obywatele brudzą sobie ręce, aby uczynić planetę czystą. Jak widać, wyzwanie zrobiło dużo dobrego i poczyniło nowy krok do zmiany na lepsze, by uczynić naszą planetę zdrowszą i czystszą. A jeśli nie chcesz przyłączyć się do akcji i zbierać śmieci, przynajmniej nie wyrzucaj ich gdzie popadnie.

Dimapur w Indiach

Bidong Island, wyspa w Kuala Terengganu w Malezji

Szydłowiec również uczestniczy w akcji #TrashChallenge

 

A oto co napisali na facebooku:

Cześć! 🖐
Wpadliśmy na cudowny pomysł i rzucamy Wszystkim wyzwanie!
Nasz dom, jakim jest planeta Ziemia każdego dnia poddawany jest próbie przetrwania. Sięgając po przykład z zagranicznych social-mediów rzucamy Wszystkim wyzwanie!
🚮 #TrashChallenge – polega na wykonaniu zdjęcia w zaśmieconym miejscu, uprzątnięcie go, a następnie wykonanie zdjęcia ponownie i pokazanie różnicy dodając w opisie zdjęcia #TrashChallenge
👥 Nasze wyzwanie kierujemy do WSZYSTKICH! Grup formalnych, organizacji pozarządowych, lokalnych grup społecznych, osób prywatnych, stowarzyszeń, szkół, grup znajomych itd..
🔴 Zgodnie z informacją ze strony WWF POLSKA: “W polskich domach powstaje rocznie 12 milionów ton odpadków, których większość ląduje na wysypiskach. Aż 2 miliony ton trafia do lasów lub domowych palenisk. Tylko 14% śmieci poddawane jest recyklingowi, natomiast prawie 80% odpadów komunalnych trafia na składowiska. Dla porównania, jak wynika z danych Eurostat, w 2009 r. średnia dla UE wynosiła jedynie 38%.”
🌍 Już 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi, jednak nieważne jakiego dnia podejmiecie się wyzwania!
🔥 Zróbmy sensowne wydarzenie, przy którym może i się trochę pobrudzimy, ale może to być fajna zabawa i doskonała rzecz dla naszej planety, każdy może zrobić coś dla Ziemi!

#TrashChallenge

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji!

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolic



Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ