Trwają zapisy do Biegu Konstytucji

, 9 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

3 maja 2018 roku w Skarżysku po raz drugi odbędzie się II Bieg Konstytucji. Zapraszamy do udziału.

3 maja 2018 roku w Skarżysku po raz drugi odbędzie się II Bieg Konstytucji. Zapraszamy do udziału. Zapisy prowadzone są na stronie www.datasport.pl.

I Bieg Konstytucji, który odbywał się w Skarżysku 3 maja 2017 roku, przeszedł do historii jako udana i bardzo dobrze zorganizowana impreza. Chociaż tego dnia podobne wydarzenia sportowe odbywały się w kilku polskich miastach, bieg skarżyski – organizowany po raz pierwszy – cieszył się dużym zainteresowaniem. Na linii startu stanęło ponad 160 zawodników z całego kraju, w tym wielu utytułowanych biegaczy. Gościem honorowym był polski maratończyk, Jerzy Skarżyński.

W 2018 roku Bieg Konstytucji odbędzie się ponownie, a chętni zawodnicy mogą rejestrować udział na stronie datasport.pl.

Bieg, organizowany dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rozpocznie się o godzinie 15.00, a jego trasa będzie prowadziła ulicami Skarżyska. Jest to trasa z atestem i dwoma jednokilometrowymi podbiegami. Zawodnicy pokonają dwie pętle po 7,5 km. Limit czasu na pokonanie dystansu to dwie godziny. Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe. Ze względu na patriotyczny charakter biegu, nagradzani będą wyłączanie zawodnicy narodowości polskiej.

Organizatorem biegu jest Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przy współudziale: Urzędu Miasta, Miejskiego Centrum Kultury, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

 Szczegóły oraz regulamin znaleźć można pod linkiem http://um.skarzysko.pl/aktualnosci/4254-ruszyly-zapisy-do-ii-biegu-konstytucji.html

Źródło: Urząd Miasta w Skarżysku- Kamiennej 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ