Umowa gwarantująca unijne dofinansowanie podpisana

, 29 października 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz wicemarszałek Jan Maćkowiak podpisali dzisiaj (18 października) umowę na realizację ważnej dla miasta inwestycji – rewitalizacji osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz wicemarszałek Jan Maćkowiak podpisali dzisiaj (18 października) umowę na realizację ważnej dla miasta inwestycji – rewitalizacji osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna. To kolejny krok, po podpisanej wcześniej preumowie, który gwarantuje unijne dofinansowanie. W ramach projektu na Dolnej Kamiennej wykonywany jest remont Przedszkola Publicznego nr 1, zaś na Zachodnim powstanie duży teren rekreacyjny z profesjonalnym skateparkiem i innymi atrakcjami.

Wartość inwestycji to ponad 13 mln 240 tys zł, zaś dofinansowanie pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 to ponad 9 mln 332 tys. zł.

 

– Podpisana dzisiaj umowa gwarantuje, że inwestycje będą zrealizowane z unijnym dofinansowaniem – podkreślał prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

– Gratuluję, szczególnie tego, jak szybko gmina uzupełniła wszystkie dokumenty, by móc przejść do fazy „twardej” umowy, która gwarantuje finansowanie i zawiera harmonogram realizacji tych ważnych dla miasta inwestycji – dodawał marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas. – Gratulacje należą się też dlatego, że pamiętamy, jak trudno było wygrać konkurencję z innymi projektami. Projekty rewitalizacyjne to te, w których mieliśmy jedną z największych rywalizacji pomiędzy gminami i średnio trzy razy więcej projektów od posiadanych środków, a Skarżysko wykazało się bardzo dobrze przygotowaną aplikacją i to skutkuje otrzymaniem dofinansowania – dodawał marszałek.

– Zarówno jako członek Zarządu Województwa, ale także jako skarżyszczanin cieszę się, że do Skarżyska trafiają kolejne duże pieniądze i realizowane będą kolejne ważne inwestycje – uzupełniał Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

W ramach rewitalizacji zaplanowano budowę przestrzeni rekreacyjnej wraz z towarzyszącą infrastrukturą na osiedlu Zachodnie.

– Powstanie tam skatepark, tor do pumptracka, plac zabaw, parkingi z drogami i infrastrukturą towarzyszącą. Wiem, że jest to mocno wyczekiwana inwestycja, zwłaszcza przez młodszych mieszkańców miasta – podkreślił prezydent miasta, Konrad Krönig dodając, iż w ramach rewitalizacji na osiedlu Kamiennej zaplanowano remont (wraz z termomodernizacją) Przedszkola Publicznego nr 1 (plac pod tę inwestycję prezydent miasta przekazał wykonawcy we wrześniu – informację znaleźć można TUTAJ).

Projekt rewitalizacji realizowany jest wspólnie przez miasto Skarżysko (jako lidera projektu) oraz powiat skarżyski. Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta przypomniał w czasie podpisania umowy, iż remont przedszkola na Dolnej Kamiennej oraz budowa przestrzeni rekreacyjnej na Zachodnim to inwestycje stojące po stronie gminy, powiat zaś w ramach projektu wykona termomodernizację bursy przy ul. Szkolnej.

– To kolejny przykład na bardzo dobrą współpracę samorządów trzech szczebli: miejskiego, powiatowego i wojewódzkiego. Serdecznie dziękuję za tę owocną współpracę, dzięki której już wykonaliśmy część inwestycji – na przykład termomodernizację budynków użyteczności publicznej, inne są w trakcie realizacji – jak przedstawiana dzisiaj rewitalizacja, a kolejne – jak przebudowa układu komunikacyjnego w Skarżysku – wkrótce zaczniemy realizować – dodawał Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta.

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ