V powiatowy przegląd piosenki niemieckojęzycznej

, 21 marca 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

To już piąta edycja przeglądu, którego organizatorem są nauczyciele języka niemieckiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich.

To już piąta edycja przeglądu, którego organizatorem są nauczyciele języka niemieckiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich: Barbara Więcław, Anida Prochowska oraz Marcin Lis. Na scenie koneckiego Domu Kultury królowały takie przeboje jak: „Ich bin bereit”, „Leiser”, „99 Luftballons”, „Ich bin ja kein Mann”, So bist du”, „Halleluja”, „Was bleibt”, czy „Pendel”. Uczestników przeglądu oceniało jury w składzie: Karolina Ludwikowska, Paweł Stasiński i Piotr Owczarek. Władze samorządu powiatowego reprezentowała Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

„Dziękując za zaproszenie cieszę się jednocześnie, że przegląd piosenki wpisał się na trwałe w kalendarz imprez naszego powiatu. Mamy wspaniałą, utalentowaną lingwistycznie i wokalnie młodzież. Z niecierpliwością czekam na wyniki obrad jury” – podkreślała z uśmiechem pani Dorota. Ostatecznie V Powiatowy Przegląd Piosenki Niemieckojęzycznej zwyciężyła, z piosenką pt. „Leiser” Maria Balińska z ZSP nr 1 w Końskich, którą przygotowała i prowadzi nauczycielka języka niemieckiego – Anna Teler – Bąk. Drugie miejsce wywalczyła Natalia Waszczyk z piosenką „Was bleibt” z ZSP nr 1 w Końskich pod opieką pedagogiczną nauczycielki języka niemieckiego – Renaty Miler. Alicja Woldańska z I LO w Końskich, która zaśpiewała piosenkę pt. „ Ich bin ja kein Mann”, zajęła trzecie miejsce. Uczennicę prowadzi nauczycielka języka niemieckiego – Izabela Popik. Nagrodę publiczności wywalczyła Patrycja Kuleta z ZSP nr 3 w Końskich, która zaśpiewała piosenkę pt. „Pendel”. Uczennicę przygotowała i prowadzi nauczycielka języka niemieckiego – Barbara Więcław.

Zwycięzcom wręczali nagrody: Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego oraz Beata Fidor – dyrektor ZSP nr 3 w Końskich. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Końskich.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ