W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W minioną niedzielę w Rudzie Malenieckiej policjant z Komendy Powiatowej Policji w Końskich w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem. 42 –latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu oraz dodatkowo posiadał on aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi gminy Smyków może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. W niedzielne popołudnie

W minioną niedzielę w Rudzie Malenieckiej policjant z Komendy Powiatowej Policji w Końskich w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem. 42 –latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu oraz dodatkowo posiadał on aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi gminy Smyków może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie policjant z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, będąc w czasie wolnym od służby przechodził w pobliżu jednego ze sklepów w miejscowości Ruda Maleniecka. Wtedy to, zauważył dwóch mężczyzn, którzy zakupili alkohol, po czym wsiedli do auta. Policjant przypuszczał, że osoba siedząca za kierownicą może znajdować się pod wpływem alkoholu. Gdy podszedł on do tego pojazdu i otworzył drzwi kierowcy ten nagle ruszył. Funkcjonariusz przebiegł kilka metrów obok samochodu, a gdy się zatrzymał, wyciągną on kluczyki ze stacyjki auta. O całej sytuacji został powiadomiony dyżurny koneckiej komendy, który na miejsce skierował policyjny patrol. Interweniujący stróż prawa do czasu przyjazdu mundurowych uniemożliwił ucieczkę kierującemu, który chciał zbiec z miejsca zdarzenia.

Po chwili we wskazane miejsce dojechali policjanci i ustalili, że 42 –latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec gminy Smyków nie miał przy sobie dokumentów od kierowanego pojazdu, ale posiadał do 2020 roku aktywny zakaz kierowania autami.

Teraz 42 –latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za czyn, którego się dopuścił może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. DJ

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ