W Szydłowcu rusza nabór do Liceum dla Dorosłych

, 14 września 2017
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Na Liceum nigdy nie jest za późno! Zapraszamy już od września osoby chcące zdobyć wykształcenie średnie do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, które działa w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. Liceum dla Dorosłych to szkoła dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków. Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym (piątek wieczór

Na Liceum nigdy nie jest za późno!

Zapraszamy już od września osoby chcące zdobyć wykształcenie średnie do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, które działa w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.

Liceum dla Dorosłych to szkoła dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków. Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym (piątek wieczór i sobota) – średnio co dwa tygodnie. Nauka w szkole jest bezpłatna.

Zapraszamy absolwentów gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej lub ośmioletniej szkoły podstawowej. Naukę w liceum może podjąć osoba, która jest osobą pełnoletnią lub w danym roku kalendarzowym ukończy 18 lat. Na semestr wyższy mogą zostać przyjęte osoby które wcześniej podjęły naukę w innej szkole, zarówno te które przerwały edukację z różnych przyczyn, jak również chcące przenieść się do innej szkoły.

Już ponad 100 słuchaczy naszej szkoły podniosło swoje kwalifikacje uzyskując średnie wykształcenie! Jeżeli się wahasz i nie wiesz czy ta propozycja edukacyjna jest dla Ciebie  – zastanów się – poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Jakie są zasady promocji?

Słuchacze Liceum dla Dorosłych w trakcie semestru są zobowiązani do napisania prac kontrolnych z wszystkich przedmiotów. Po złożeniu prac kontrolnych oraz co najmniej 50% frekwencji na zajęciach w ciągu semestru słuchacze są dopuszczani do egzaminów semestralnych. Egzaminy odbywają się w sesji egzaminacyjnej według ustalonego harmonogramu. Aby uzyskać promocję na następny semestr słuchacz powinien uzyskać z egzaminów semestralnych pozytywne oceny ze wszystkich przedmiotów. W przypadku otrzymania dwóch ocen niedostatecznych słuchaczowi przysługuje egzamin poprawkowy.

Ile trwa nauka w szkole?

Na podbudowie gimnazjum lub zasadniczej szkoły zawodowej – 2 lata, zaś po  ośmioletniej szkole podstawowej – 3 lata

Czy można przystąpić do matury?

Aby otrzymać świadectwo ukończenia Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych należy zaliczyć wszystkie semestry nauki, po ukończeniu liceum istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego. Egzamin maturalny jest sprawdzeniem wiedzy i umiejętności słuchacza z j. polskiego, z j. obcego, matematyki oraz jednego dowolnie wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Jakie są dokumenty rekrutacyjne?

Zapisu do szkoły można dokonać w sekretariacie ZSO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu, ul. Zamkowa 1.

Wymagane są:

 • oryginał świadectwa ukończenia ośmioletniej szkoły podstawowej, gimnazjum lub zasadniczej szkoły zawodowej lub kserokopia potwierdzona notarialnie;
 • ksero dowodu osobistego;
 • dwa zdjęcia;
 • podanie/kwestionariusz do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły www.liceum.webd.pl w zakładce „liceum dla dorosłych”.

 

Uwaga: nie ma opłaty rekrutacyjnej!  Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 48 617 00 06

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Szydłowcu

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ