WIOSNA – Roberta Biedronia – Opodatkujemy tacę!

, 14 lutego 2019
 • 894
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  894
  Shares

Robert Biedroń po kilku miesiącach zapowiedzi ogłosił w końcu pierwsze szczegóły swojej działalności politycznej. W Warszawie na Torwarze podał nazwę partii i zdradził, co szykuje dla wyborców.

W niedzielę 3 lutego odbyła się na Torwarze w Warszawie długo wyczekiwana konwencja polityczna Roberta Biedronia. Polityk, który dotąd pełnił funkcję prezydenta Słupska, postanowił wejść do wielkiej polityki i założyć własną partię. Tej, jak okazało się w niedzielę, nadał nazwę jednej z pór roku. “Wiosna” Biedronia ma być na jej wzór przebudzeniem Polski i “pożegnaniem panującej zimy”.

Najważniejsze punkty programu WIOSNY Biedronia

Na Torwarze, w towarzystwie tysięcy zainteresowanych Polaków, Biedroń ogłosił nie tylko nazwę ugrupowania, ale też najważniejsze punkty programu politycznego. Co obiecuje potencjalnym wyborcom?

 • Robert Biedroń chce między innymi obywatelskich emerytur dla każdego Polaka. Wynosić miałyby 1600 złotych miesięcznie i co najważniejsze, od kwoty tej nie odprowadzalibyśmy podatku.
 • Kolejny punkt to duże zmiany we flagowym programie PiS, 500 plus. Szef Wiosny nie zamierza go likwidować. Chciałby za to, by dodatek dostawały wszystkie dzieci, niezależnie od tego, czy są jedynakami, urodziły się jako pierwsze czy wychowują je samotni rodzice.
 • Ważną zmianą dla dzieci i ich rodziców ma być także ściąganie alimentów. To miałoby być jednym z obowiązków administracji skarbowej.
 • Do 2035 roku Robert Biedroń chce zamknąć w Polsce wszystkie kopalnie węgla. Do tego czasu powstać ma prężnie działający sektor odnawialnych źródeł energii. Aby chronić środowisko, Wiosna planuje nie tylko zminimalizować smog, ale wręcz powołać rzeczniczkę lub rzecznika praw przyrody i wprowadzić nowoczesną ustawę o ochronie zwierząt. Tu partia zakłada między innymi likwidację ferm futerkowych i zakaz wycinki drzew.
 • Kolejny punkt programu to rozdział państwa i Kościoła. Biedroń chce renegocjować konkordat i wyprowadzić lekcje religii ze szkół. Ponadto planuje opodatkować tace i odciąć Kościół od finansowania ze skarbu państwa.
 • Robert Biedroń nie zapomniał także o zdrowiu Polaków. Jeden z punktów jego programu to zmniejszenie kolejek w służbie zdrowia. Obiecał, że do specjalisty będziemy czekać maksymalnie 30 dni.
 • Następny postulat to refundacja antykoncepcji i in vitro, a także możliwość dokonania aborcji na żądanie do 12 tygodnia. Za rządów Wiosny lekarze nie będą mogli posługiwać się klauzulą sumienia – obiecuje Biedroń. Polityk chce też wprowadzenia do szkół rzetelnej edukacji seksualnej.
 • Co jeszcze obiecał polityk? Między innymi wprowadzenie równych płac dla kobiet i mężczyzn oraz możliwość zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe. Ponadto chciałby w Polsce zmian w szkołach i prestiżu zawodu nauczyciela. Obiecuje też darmowy i szybki internet w całym kraju.

WIOSNA rośnie w siłę !

“Rzeczpospolita” poprosiła sondażownię IBRiS o przeprowadzenie dwóch wariantów badania: z partią Biedronia i bez niej. I o ile wariant, w którym Biedroń nie startuje w wyborach nie różni się zbytnio od dotychczasowych badań, to wariant drugi pokazuje, że Biedroń może zająć mocne, trzecie miejsce.

PiS może w takim układzie liczyć na 37,1 proc. poparcia. PO: na 21,8 procent. Wiosna Biedronia staje się trzecią siłą w Sejmie z wynikiem 16,2 proc. Czwartą partią, która według sondażu weszłaby do Sejmu jest SLD z wynikiem 5,2 proc.

Pod progiem – czyli poza parlamentem – znalazłyby się PSL z wynikiem 4,8 proc. i ugrupowanie Pawła Kukiza z poparciem 4,7.

Jak czytamy, z szacunków IBRiS wynika, że Wiosna zabiera 5 pkt proc. Platformie, poza tym 2,1 pkt proc. PSL-owi. Po przeliczeniu na mandaty PiS może liczyć na 226, PO na 121, Wiosna na 85, a SLD na 10 – pisze “Rzeczpospolita”.

W wariancie “bez Biedronia” wyniki przedstawiają się następująco: PiS ma 37,6 proc., Platforma 27,4 proc., PSL 6,8 proc., Kukiz’15 6,4 proc. i SLD 6,3 proc.

W obu wariantach partia Nowoczesna nie wchodzi do Sejmu.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ