3 Lata dla Mieszkańców Mazowsza 2015-2018

, 13 grudnia 2018
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  10
  Shares

W artykule poniżej znajdziecie Państwo list od Wojewody Województwa Mazowieckiego dotyczący podsumowania ostatnich 3 lat działalności jego urzędu na terenie woj. Mazowieckiego. W artykule również link do pełnego sprawozdania sporządzonego przez Urząd Wojewody Mazowieckiego.

 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  10
  Shares

Wojewoda Mazowiecki – 3 lata dla mieszkańców Mazowsza 2015-2018

Szanowni Państwo,

Przekazuje Państwu opracowanie podsumowujące trzy lata sprawowania przeze mnie urzędu Wojewody Mazowieckiego, powierzonego mi przez Prezesa Rady Ministrów 8 grudnia 2015 r. Reprezentowanie władzy wykonawczej w regionie to misja i służba, w których pełnieniu wspiera mnie zespół Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz podległych mi służb, straży i inspekcji.

Minione trzy lata miały szczególny charakter. Lata 2016 i 2017 były okresem przygotowań do uroczystych obchodów setnego jubileuszu odzyskania niepodległości przez Polskę, które wypełniły rok 2018. Wspólne świętowanie sprzyjało kultywowaniu tradycji niepodległościowych, umacnianiu patriotyzmu i wyrażaniu jedności naszego narodu. Było także okazją do wzmocnienia inicjatyw lokalnych oraz utrwalenia więzi pomiędzy obywatelami i państwem.

Powodem do satysfakcji jest dla mnie fakt, że mieszkańcy województwa aktywnie włączyli się w obchody. Istotną rolę w inspirowaniu ich zaangażowania odegrała administracja rządowa. Spośród wydarzeń zorganizowanych przez nas w ramach programu „Mazowieckie – historia Niepodległości” popularnością cieszyły się między innymi konkursy: „Ku Niepodległości” dla uczniów szkół podstawowych i „Moje symbole patriotyzmu” adresowany do wszystkich Mazowszan. Duże zainteresowanie wzbudziły także wystawa Ojcowie Niepodległości prezentowana w Warszawie, Siedlcach, Radomiu, Płocku, Ciechanowie i Ostrołęce oraz piknik wojskowy w Ostrołęce. Przedsięwzięcia te przybliżały drogę naszego narodu do niepodległości i dokonania postaci najbardziej zasłużonych dla odrodzenia i utrwalenia naszej państwowości.

Ostatnie trzy lata to okres systematycznej pracy, służącej podnoszeniu komfortu życia mieszkańców i poprawie jakości obsługi interesantów. Wdrażaliśmy rządowe programy wsparcia społecznego, takie jak: Rodzina 500+, Maluch+, Senior+, Za życiem, Dobry Start, służące wyrównywaniu szans grup dotychczas zaniedbanych. Troszczyliśmy się o bezpieczeństwo mieszkańców – przywróciliśmy 13 posterunków policji i usprawniliśmy system obsługi zgłoszeń z numeru alarmowego 997. W naszych siedzibach na pl. Bankowym w Warszawie, w Radomiu i Ostrołęce przeprowadziliśmy remonty, dzięki którym powstały nowoczesne i wygodne strefy obsługi interesantów dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Realizowaliśmy także inwestycje w infrastrukturę. Wydaliśmy decyzje o znaczeniu strategicznym dla regionu, dotyczące m.in. budowy linii najwyższych napięć pomiędzy aglomeracją warszawską a Siedlcami, inwestycji drogowych i kolejowych oraz budowy II linii metra w stolicy.
Potwierdzeniem sprawności działania administracji szczebla regionalnego jest jej coraz lepsza umiejętność rozwiązywania codziennych problemów mieszkańców województwa. Skuteczność pracowników urzędu Wojewody oraz służb, straży i inspekcji w osiąganiu tego celu to efekt ich wysokich standardów zawodowych, wielkiego zaangażowania w pracę i nieustannego doskonalenia. Za tę postawę wyrażam im serdeczną wdzięczność. Wszyscy pracujemy dla dobra mieszkańców Mazowsza.

Wojewoda Mazowiecki
Zdzisław Sipiera

Wicewojewodowie Mazowieccy
Sylwester Dąbrowski I Wicewojewoda Mazowiecki
Artur Standowicz II Wicewojewoda Mazowiecki
Jarosław Szajner Dyrektor Generalny

Kierownicy Delegatur Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego
Robert Kochański – Ciechanów, Marcin Grabowski – Ostrołęka, Marlena Mazurska – Płock, Krzysztof Murawski – Radom, Siedlce – wakat.
Wydział

Pełne sprawozdanie z dokonań urzędu wojewódzkiego

Więcej na temat działań Wojewody Mazowieckiego oraz Urzędu Województwa mazowieckiego znajdziecie klikając w link poniżej:

Broszura – 3 Lata dla Mieszkańców Mazowsza 2015-2018

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ