Wojewoda Mazowiecki z wizytą w Łaziskach

, 21 lutego 2019
 • 26
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  26
  Shares

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wraz z delegacją odwiedził w środę (20.02) Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Łaziskach. Celem wizyty było uroczyste przekazanie nagród laureatce XI edycji konkursu na kartkę świąteczną Wojewody.

Spośród 60 prac, które wpłynęły na konkurs adresowany do podopiecznych mazowieckich całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, najwyższe uznanie jury zdobyła kartka piętnastoletniej Natalii.  Oryginał pracy nagrodzonej I miejscem, z odręcznie napisanymi życzeniami Wojewoda Mazowiecki przekazał Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej.

Autorka zwycięskiej pracy, w myśl regulaminu XI edycji konkursu, otrzymała indywidualną nagrodę rzeczową w postaci tabletu, zaś prowadzona przez Powiat Szydłowiecki Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łaziskach – laptop. Uzupełnieniem był kosz ze słodyczami i książki.

“Cieszę się, że mogę osobiście pogratulować talentu tak młodej osobie, która wzięła udział w konkursie Wojewody i która przeznaczyła swój czas na przygotowanie tej nagrodzonej, własnoręcznie przygotowanej pracy – mówił w Łaziskach wojewoda Zdzisław Spiera.   – Natalio, dziękujemy Ci za Twoje zaangażowanie i wyrażamy uznanie dla Twojego talentu i pracowitości.”

Do życzeń i gratulacji, przekazując skromne upominki, przyłączyli się również przedstawiciele Powiatu Szydłowieckiego – starosta Włodzimierz Górlicki i wicestarosta Anita Gołosz.

Wizyta delegacji Wojewody Mazowieckiego była także okazją do zaprezentowania działalności i funkcjonowania Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łaziskach, po pięciu latach od jej powstania. Ośrodek, gdzie swój dom może znalazło 15 podopiecznych, usytuowany jest w sąsiedztwie budynku DPS. Dzieci mieszkają w pokojach dwuosobowych, z przedpokojem, łazienkami przy każdym pokoju. Do dyspozycji wychowanków jest aneks kuchenny, jadalnia, kącik komputerowy i livingroom. W gabinetach wychowawcy, pedagoga i psychologa odbywają się terapeutyczne zajęcia indywidualne i grupowe, a na placu zabaw z urządzeniami fitness – sportowe zajęcia rekreacyjne.

“Wszystkie dzieci realizują obowiązek szkolny w pobliskich szkołach, w wolnym czasie biorą udział w wycieczkach oraz wyjazdach w czasie ferii i wakacji. Chętnie uczestniczą we wszelkich konkursach, jak widać z powodzeniem – zaznacza dyrektor placówki Barbara Siara.”

Wojewoda Mazowiecki

Źródło: szydlowiecpowiat.pl

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ