Wspólne podróże, małe i duże: kup Bilet Rodzinny PKP Intercity i zabierz bliskich do Małopolski – Kielce czekają!

, 2 marca 2019
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Małopolska to wciąż dla wielu osób nieodkryty region. To zarówno szansa na relaks w otoczeniu Gór Świętokrzyskich, jak i perełek architektury, które warto zobaczyć. Kielce mogą więc stać się znakomitą destynacją na weekendową podróż, która pozwoli poczuć klimat Małopolski. Wsiądź więc do pociągu PKP Intercity i dojedź tam z Warszawy w dwie godziny i pięćdziesiąt jeden minut.

Odkryj Kielce

Pierwszy argument, który zdecydowanie przemawia za wybraniem się do Kielc, to wspomniane już Góry Świętokrzyskie. To chyba najmniej popularne regiony górskie w Polsce, które są też dzięki temu bardziej tajemnicze niż chociażby Tatry czy Bieszczady. Co ważne, są to jednak zupełnie inne cuda natury – góry z zewnątrz dają siłę spokoju, a ich szlaki są możliwe do pokonania niemalże przez każdego. W ich środku znajdują się zaś liczne jaskinie przyciągające zarówno dużych, jak i małych odkrywców. Jeśli zaś jesteś miłośnikiem wyjątkowych zabytków, zapewne zauroczy cię Pałac Biskupów Krakowskich, który powstał w XVII wieku. Dziś znajduje się w nim muzeum, a otaczają go przepiękne ogrody – atrakcje w sam raz na weekend z rodziną. Co ważne, podróż tam znacznie może ułatwić bilet rodzinny PKP Intercity.

Podróż dla wszystkich

Warto wiedzieć, że jeżeli w wyjeździe towarzyszy ci dziecko poniżej 16. roku życia, możesz kupić Bilet Rodzinny i zapłacić 30% mniej! Jeśli wybierasz pociąg PKP Intercity i podróżujesz w grupie liczącej od 2 do 5 osób, każdy z was może zapłacić wtedy promocyjną cenę – nie tylko dziecko. Wystarczy, że przy kupnie biletu zaznaczysz wybraną opcję, a podczas kontroli pokażesz dokument, który potwierdzi wiek dziecka. Bilet Rodzinny jest więc znakomitą zachętą do podróży!

Dlaczego jeszcze warto wybrać kolej na trasie Warszawa-Kielce?

 • Czas podróży – odległość pomiędzy stolicą a Kielcami pokonasz w 2 godziny i 51 minut. Przejedziesz wtedy niemalże 200 kilometrów, co nieraz bywa podczas jazdy samochodem niemożliwe do wykonania.
 • Cena biletu – nawet jeśli nie skorzystasz z Biletu Rodzinnego, to zakup normalnego biletu taniomiastowego w drugiej klasie wiąże się z kosztem 34,90 zł. Jeżeli jesteś studentem, zapłacisz 17,10 zł!
 • Komfort jazdy – potrzebują go zarówno mali, jak i duzi podróżnicy. W pociągach PKP Intercity zapewniają go nie tylko wygodne fotele i przestrzeń do rozprostowania nóg, lecz także np. gniazdka elektryczne znajdujące się przy twoim miejscu. Jeśli zatem obawiasz się, czy twoje dziecko będzie miało, co robić podczas podróży, śmiało możesz włączyć mu ulubioną bajkę bez obawy o rozładowanie się baterii smartfona!
 • Zero głodu – nie musisz brać na drogę prowiantu. Wagon gastronomiczny to miejsce, gdzie przy wygodnym stoliku zjesz zarówno małą przekąskę, jak i ciepłe danie. Na śniadanie możesz wybrać np. jajecznicę z szynką, cebulą i pomidorami czy też racuchy z jabłkami i jogurtem greckim. Wszyscy smakosze znajdą coś dla siebie!
 • Liczne połączenia – co ważne, termin podróży możesz jak najbardziej dostosować do swoich potrzeb. Nie chodzi tylko o konkretny dzień, lecz także jego porę. PKP Intercity oferuje wiele przejazdów – wybierz najbardziej dogodną dla siebie.

Pamiętaj też, że bilety na pociągi PKP Intercity możesz kupić w najwygodniejszy dla siebie sposób. To nie tylko tradycyjna forma zakupu w kasie biletowej. Na wielu dworcach możesz kupić je także w biletomatach, w których masz możliwość płacenia kartą – nie musisz więc martwić się o to, czy w okolicy znajduje się jakiś bankomat. Co więcej, bilet kupisz też na stronie internetowej przewoźnika albo w aplikacji IC Mobile Navigator. Kilka kliknięć i cała rodzina może cieszyć się z wyjątkowego wyjazdu!

Bilety z Warszawy do Kielc kupisz na stronie internetowej PKP Intercity – wejdź na nią, zrób kilka kliknięć i ciesz się perspektywą podróży!

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ