Wybory Samorządowe ’18 – czterech kandydatów na burmistrza w Szydłowcu!

, 25 sierpnia 2018
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Shares

Wybory Samorządowe już niebawem. Startują kampanie wyborcze na stanowiska prezydentów, burmistrzów i radnych! Poznaliśmy sylwetki czterech kandydatów na stanowisku Burmistrza Miasta Szydłowca!

 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Shares

Poznaliśmy cztery sylwetki kandydatów na stanowisko Burmistrza miasta Szydłowca. Jest To Pan Sławomir Nojek który startuję z komitetu wyborczego Alternatywa dla SzydłowcaKamil Skrzyniarz z Prawa i Sprawiedliwości, Maciej Kapturski ze Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej oraz dotychczasowy Burmistrz Pan Artur Ludew który startować będzie z ramienia Porozumienia Gospodarczego.

Burmistrz Szydłowca

Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej przez długi czas nie chciała ujawnić osoby, która ma ją reprezentować w wyborach na stanowisku Burmistrza Szydłowca. Mogliśmy jedynie spekulować oraz brać pod uwagę powszechne plotki krążące wokół komitetu wyborczego Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej. Spekulowano że ponownie kandydować będzie Pan Andrzej Jarzyński – poprzedni burmistrz Szydłowca, który jest również prezesem stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej. Mówiono również o tym, iż stowarzyszenie ma poprzeć Pana Sławomira Nojka – który jednak startuję z ramienia Alternatywa dla Szydłowca. Oficjalnie jednak kandydatem na Burmistrza Szydłowca został Pan Maciej Kapturski.

Jak można zauważyć na profilu FaceBook’owym kandydata na Burmistrza Szydłowca, Pana Macieja Kapturskiego kampania wyborcza zaczyna nabierać tempa. Pan Maciej opublikował post dot. wymiany nawierzchni na hali przy Szkole im. Jana Pawła II.

Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej nie próżnuję. Zaplanowano już Piknik Rodzinny, który ma odbyć się 02.09.2018r. Piknik odbędzie się w parku Radziwiłłów, przy Szydłowieckim Zamku. Gwiazdą pikniku ma być młoda, utalentowana wokalistka z Szydłowca – Natalia Bielecka, która w swoim recitalu zaśpiewa dla Państwa. Dodatkowo Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej zaplanowała Otwartą Scenę dla Każdego. Każdy będzie mógł się zaprezentować oraz zaśpiewać 🙂

Burmistrz Szydłowca

Kolejny kandydatem na stanowisko będzie Pan Artur Ludew – dotychczasowy Burmistrz Szydłowca. Nikogo za pewnie nie zdziwił fakt, że Pan Artur Ludew będzie ubiegał się o reelekcję. Jak sam mówi – „cztery lata to stanowczo za mało, aby zrealizować założone sobie cele”. Artur Ludew startować będzie z ramienia Porozumienia Gospodarczego.

Jak pamiętamy z poprzednich wyborów samorządowych Artur Ludew był głównym kontrkandydatem na stanowisko Burmistrza, Andrzeja Jarzyńskiego. Artur Ludew z dość znaczącą przewagą pokonał poprzedniego Burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego.

Na portalu FaceBook powstała ankieta w której zapytano mieszkańców powiatu Szydłowieckiego kto ich zdaniem ma największe szanse na stanowisko Burmistrza Szydłowca. Aż 262 osoby zagłosowało na aktualnego Burmistrza, Pana Artura Ludwa. Tuż za nim bym Sławomir Nojek który uzyskał jedynie 80 głosów. Jak można zauważyć Artur Ludew z solidną przewagą góruję nad swoimi kontrkandydatami. Jednak jest to tylko luźna ankieta, a kandydaci nie zdążyli jeszcze przedstawić swoich programów wyborczych.

Artur Ludew na swoim FaceBook’u systematycznie publikuję materiały dot. zamian w gminie Szydłowiec. Jedną z ciekawszych wiadomości jest to, że Sejmik Wojewódzki przyznał Szydłowcu dotację na 800 tys. złotych, która ma zostać przeznaczona na remont ul. Kąpielowej oraz ul. Sowińskiego (od Rynku aż do Ronda Solidarności).

Burmistrz Szydłowca

Kolejny kontrkandydatem Artura Ludwa będzie Kamil Skrzyniarz. Startować będzie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Kamil Skrzyniarz to 31- letni mieszkaniec Szydłówka. Zastąpi on Agnieszkę Górską, która była kandydatką na stanowisko Burmistrza w ubiegłych wyborach. O Kamilu Skrzyniarzu wiemy dość mało, jednak jest on dość promowany na przeróżnych uroczystościach i wydarzeniach w Szydłowcu. 25 Sierpnia (Sobota) odbywa się koncert międzypokoleniowy. Podczas uroczystości zorganizowanej przez „Mazowieckie Stowarzyszenie Integracji” Kamil Skrzyniarz jest jednym z głównych prowadzących imprezę.

„Mazowieckie Stowarzyszenie Integracji” podczas festynu międzypokoleniowego zaplanowały występy zarówno szydłowieckich artystów, jak i pojawić ma się gwiazdy polskiej estrady – Alicja Majewska oraz Włodzimierz Korcz. Dla mieszkańców Szydłowca przygotowana również ciepły poczęstunek, konkursy z nagrodami oraz występy seniorów. Możecie przeczytać o tym wydarzeniu na łamach portalu Nasz Szydłowiec -> TUTAJ <-

Burmistrz Szydłowca

Ostatnim już oficjalnym kandydatem na fotel Burmistrza Szydłowca, jest Pan Sławomir Nojek który wystartuje z ramienia „Alternatywa dla Szydłowca”. Sławomir Nojek nie wygrał ostatnich wyborów, został jednak radnym powiatu Szydłowieckiego. Sławomir Nojek jest inicjatorem przeróżnych imprez dla mieszkańców Szydłowca m.in. „Babskie Fanaberie” – impreza z okazji Dnia Kobiet, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem oraz wymyślił „Szydłowieckie Ratuszówki”, ciasteczka które swoim kształtem mają przypominać Szydłowiecki Ratusz. Dość kreatywny pomysł na promocję miasta, jednak według uznania mieszkańców właśnie takie – szalone, kreatywne i niekonwencjonalne pomysły, mają pomóc w promocji naszego miasta.

Jak powiedział Sławomir Nojek – „Nie interesują mnie układy. Chcę postawić na turystykę, kulturę i rozpropagowanie naszego regionu!”. Sławomir Nojek na swoim FaceBook’u poinformował również, że będzie chciał postawić na osoby niepełnosprawne. Usprawnić dostęp do urzędów, instytucji państwowych etc.

 

W Naszym programie wyborczym postawimy na kulturę, edukację, sport, rekreację i poprawę jakości spędzania wolnego czasu przez mieszkańców a w szczególności młodzieży. Zwrócimy rownież uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych. Rozwój regionu to wykorzystanie lokalizacji Powiatu Szydłowieckiego i Gminy Szydłowiec w tej części Polski oraz ich walorów urbanistycznych i przyrodniczych.

Sławomir Nojek jest bardzo mocnym konkurentem aktualnego Burmistrza. Podczas poprzednich wyborów, mówiono że Sławomir Nojek otarł się o włos od urzędu Burmistrza Szydłowca. Trzeba przyznać że Sławomir Nojek oraz Artur Ludew potoczą ogromną bitwę o stanowisko Burmistrza.

 

Przypominamy o nowym SERWISIE WYBORCZYM – WYBORY SAMORZĄDOWE ’18. 

Serwis wyborczy pozwoli Państwu uzyskać informację na temat wszystkich kandydatów w wyborach samorządowych 2018 z całej ZIEMI ODROWĄŻÓW! (Powiat Szydłowiecki, Konecki, Przysuski, Opoczyński oraz Skarżyski). WSZYSTKIE INFORMACJE O WYBORACH SAMORZĄDOWYCH ’18  W JEDNYM MIEJSCU.

Do dyspozycji zostanie oddana wyszukiwarka za pomocą której będą mogli Państwo odnaleźć swoje miasto czy nawet okręg wyborczy, która następnie przekieruje do listy wszystkich kandydatów na stanowiska radnych gmin, powiatów, burmistrzów i prezydentów miast Ziemi Odrowążów w waszej miejscowości.

Przypominamy również, że każdy z kandydatów będzie ma możliwość skorzystać z kompleksowych usług marketingowych i promocji. Zapewniamy wsparcie zarówna w marketingu online jak i offline. WSZYSTKIE INFORMACJE O FORMACH PROMOCJI ZNAJDZIECIE TUTAJ

 

 

 

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ