Jak wygląda rynek pracy w Kielcach?

, 26 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W Kielcach mówi się o rynku pracownika, który może dyktować warunki zatrudnienia. Widać to na przykładzie długiej listy deficytowych zawodów, z jakimi mamy do czynienia w mieście.

W Kielcach sytuacja na rynku pracy nie jest zła. To następne z miast, które wdrożyło wiele przedsięwzięć w ramach przeciwdziałania bezrobociu. Mieszkańcy są zgodni co do tego, że ogłoszeń o pracy jest dużo w różnych zawodach. W gorszym położeniu są pracodawcy, którzy ubolewają z powodu braków kadrowych. W Kielcach mówi się o rynku pracownika, który może dyktować warunki zatrudnienia. Widać to na przykładzie długiej listy deficytowych zawodów, z jakimi mamy do czynienia w mieście. Sprawdźmy, jak wygląda obecnie rynek pracy w Kielcach. Na kogo czeka tutaj praca?

Jakich pracowników potrzebują kieleccy pracodawcy?

Kielce (https://www.gowork.pl/praca/kielce;l) to miasto, w którym podobnie jak w innych polskich miastach brakuje fachowców z doświadczeniem. Dokładnie chodzi o pracowników budowlanych. Potrzebni są murarze, tynkarze, betoniarze i zbrojarze. Ogłoszenia o pracę dotyczą w Kielcach także inżynierów mechaników, mechaników maszyn i urządzeń, mechaników pojazdów samochodowych. Potrzebni są ślusarze i spawacze. W Kielcach dynamicznie rozwija się branża gastronomiczna. Praca czeka tu na kucharzy, szefów kuchni, kelnerów, barmanów oraz pomoc kuchenną. Kielecki rynek pracy potrzebuje także specjalistów. Dokładnie chodzi o specjalistów do spraw finansowych, organizacji produkcji, PR, reklamy, marketingu i sprzedaży oraz specjalistów do spraw rynku nieruchomości.

Kilka słów o rynku pracy w Kielcach

Jak widać, ofert pracy w Kielcach nie brakuje. Kto chce pracować, w relatywnie krótkim czasie znajduje zatrudnienie. W mieście organizowane są różne przedsięwzięcia, dzięki którym można znaleźć atrakcyjne miejsce pracy. Szukając zatrudnienia, nie można pomijać śledzenie bieżących inwestycji. Te zawsze niosą ze sobą nowe miejsca pracy. Co więcej, warto czytać ogłoszenia w lokalnych gazetach oraz na stronach internetowych z ofertami pracy np. GoWork.pl. Pomoc można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy, rejestrując się tutaj jako osoba bezrobotna. Oprócz propozycji zarejestrowani mogą ubiegać się o świadczenia.

Treść sponsorowana

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ