Wystawa prac plastycznych z Gowarczowa w Końskich

, 25 maja 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Po raz pierwszy cykl obrazów z pracowni plastycznej w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie ma swoją wystawę poza granicami gminy.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Po raz pierwszy cykl obrazów z pracowni plastycznej w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie  ma swoją wystawę poza granicami gminy. Od piątku 18 maja obrazy inspirowane twórczością Katarzyny Gärtner „Muzyka jak malowana” podziwiać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Końskich. Cykl obrazów powstał z początkiem 2018 roku specjalnie na spotkanie podczas obchodów Dnia Kobiet. Obrazy przedstawiają wybrane piosenki, okładki płyt oraz plakaty dotyczące bogatej twórczości Pani Katarzyny oraz plenery wokół domu artystki.

Kompozytorka, która była gościem honorowym wernisażu nie kryła podziwu dla zdolność i kreatywność zwłaszcza tych najmłodszych twórców, którzy starali się odtworzyć na obrazach sceny z poszczególnych piosenek. Podzieliła się też swoim marzeniem, które zakiełkowało podczas spotkania w Gowarczowie – gdzie po raz pierwszy widziała prace –  Dzieła podobają się artystce tak bardzo, że marzy się przedrukowanie ich na maskę swojego samochodu. Pani Katarzyna podkreślała jak bliska jej sercu jest ziemia gowarczowska i kilka razy zwracała się do obecnego na  na wernisażu wójta gminy Stanisława Pachochy jak wiele znaczy dla niej wyróżnienie Honorowego Obywatela Gminy Gowarczów.

Spotkanie prowadził dyrektor Biblioteki Dariusz Kowalczyk gratulując zarówno wykonania dzieł jak i samego pomysłu. O genezie powstania cyklu obrazów opowiadała pomysłodawczyni serii dyrektor CKiAL w Gowarczowie Pani Elwira Sibiga zaś o samym procesie i twórcach instruktor pracowni plastycznej CKiAL Pani Małgorzata Gałązka. Obecni na spotkaniu autorzy prac nagrodzeni zostali ogromnymi brawami i słowami uznania.

Na wernisażu nie zabrakło sympatyków kompozytorki ale też osób kibicującym gowarczowskim młodym i starszym malarzom, którym gratulowali znakomitych prac.

Obrazy, nad przygotowaniem których czuwała Pani Małgorzata Gałązka namalowali: Jan Banasik lat 8, Klara Brzezińska lat 6, Zuzanna Szcześniak lat 9, Marta Mastalerz lat 9, Aleksandra Sorbian lat 11, Lena Michalska lat 10, Zofia Korycka lat 8, Bartłomiej Kos lat 8, Dominika Fąfara lat 8, Gabriela Petrusiewicz lat 10, Weronika Żurawska lat 10, Emilia Kos lat 10, Julia Michałowska  lat 13, Gabriela Bielecka lat 13, Barbara Bielecka lat 13, Amelia Dajer lat 15, Wiktoria Dobosz lat 16, Katarzyna Bielecka ARA, Małgorzata Żurawska ARA, Renata Kot ARA, Sabina Mastalerz ARA, Jolanta Makuch ARA, Małgorzata Szcześniak ARA, Jolanta Żyszczyńska ARA.

Wystawa będzie dostępna w koneckiej bibliotece do połowy wakacji.

Źródło: Urząd gminy w Gowarczowie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ