Wywiad z Adamem Ciokiem – kandydatem do Rady Powiatu Skarżyskiego

, 28 września 2018
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

1     1ShareJak sam mówi, aktywność na rzecz małej ojczyzny to jego pasja. Ma zaledwie 26 lat i lubi działać na rzecz społeczności lokalnej. Kim jest jeden z najlepiej ocenianych radnych powiatu skarżyskiego? Jakie ma plany na przyszłość? Jaki jest prywatnie? Na te i nie tylko na te pytania, poszukamy odpowiedzi w wywiadzie z Adamem Ciokiem. Został

 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Jak sam mówi, aktywność na rzecz małej ojczyzny to jego pasja. Ma zaledwie 26 lat i lubi działać na rzecz społeczności lokalnej. Kim jest jeden z najlepiej ocenianych radnych powiatu skarżyskiego? Jakie ma plany na przyszłość? Jaki jest prywatnie? Na te i nie tylko na te pytania, poszukamy odpowiedzi w wywiadzie z Adamem Ciokiem.

Został Pan Człowiekiem roku w powiecie skarżyskim, w 2017 roku zajął Pan też drugie miejsce w plebiscycie na najlepszego miejskiego radnego, a w 2018 w tym plebiscycie zwycieżył Pan. Spodziewał się Pan tak dobrych notowań? Skąd tak dobre wyniki?

Na zadane pytanie trudno mi odpowiedzieć. Przez blisko 4 lata, odkąd jestem radnym, staram się pomagać mieszkańcom. Wychodzi na to, że chyba są zadowoleni z mojej pracy. Wychodzę z założenia „mniej gadać, a więcej pracować na rzecz miasta i mieszkańców”.

Co zostało, zatem zrealizowane z planu wyborczego?

Budowa ulicy Spacerowej, na którą mieszkańcy czekali blisko 40 lat. W tym roku rozpoczęła się właśnie budowa ul. Chłodnej (jednej z najgorszych ulic na naszym osiedlu). Do tego dochodzą realizacja Budżetu Obywatelskiego (budowa skwerku u zbiegu ul. Podjazdowa/Limanowskiego i jego systematyczne doposażanie). Poprawa bezpieczeństwa poprzez montaż kamer monitoringu miejskiego oraz drobne inwestycje tj: budowy i remonty chodników , czy też doposażenie placu zabaw przy ul. Franciszkańskiej.

Aktualnie trwa termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr. 8 oraz udało się wyłonić wykonawcę na kompleksowy remont Przedszkola Publicznego nr 1 wraz z zagospodarowaniem terenu przedszkola. Przez tylko jedną kadencję na naszym osiedlu wydarzyło się naprawdę bardzo dużo m.in. również organizacja wielu akcji kierowanych dla mieszkańców, które zawsze są i były przyjmowane bardzo ciepło. Staram się wspólnie z kolegą radnym Markiem Gąską organizować co miesiąc akcje społeczne na osiedlu m.in. Zielona Kamienna – sadzenie drzewek poprzez edukację dla dzieci ze szkoły podstawowej, Czysta Kamienna – sprzątanie dzielnicy. Coroczne organizowanie festynów z okazji dnia dziecka oraz zakończenia wakacji, w który to wszystkie atrakcje są bezpłatne m.in. dmuchańce, wata cukrowa.

Moim autorskim pomysłem była również organizacja stref kibica podczas Euro 2016 oraz MŚ 2018. Myślę, że dużym sukcesem jest też ominięcie ustawy dekomunizacyjnej i absurdalne ominięcie zmiany ulicy z 17 Stycznia na… 17 Stycznia, ten manewr pomógł mieszkańcom, aby nie musieli wymieniać dokumentów.
Należy dodać, że wszystkie inwestycje i akcje społeczne robimy razem z radnym Markiem Gąską przy ogromnej pomocy Prezydenta Konrada Kröniga i Urzędu Miasta.

Gratulujemy sukcesów. Chcielibyśmy jednak równocześnie zapytać, co z obszarami działań, w których nie udało się Panu zrealizować pierwotnych założeń? Jeśli tak, to co stało głównie na przeszkodzie. Czy to były kwestie biurokratyczne lub budżetowe, a może problemy o całkowicie innej specyfice?

Kiedy w 2014 roku zostałem radnym, miasto było zadłużone na poziomie ponad 90%, ciężko było inwestować, kiedy brakowało na wypłaty lub bieżące opłacanie rachunków m.in. za oświetlenie uliczne… Powoli gmina odbija się od dna, nie zaciąga kredytów na wkłady własne na inwestycji. Już dziś śmiało mogę określić, że udało się zrealizować ponad 75% obietnic wyborczych, które składałem mieszkańcom podczas kampanii wyborczej.

Urodził się Pan, mieszka oraz reprezentuje dzielnicę Dolna Kamienna. Co dzielnica panu zawdzięcza ?

Nie przypisuję sobie szczególnie zasług, jest to ogromna zasługa wszystkich osób, którym zależy na dobru naszej dzielnicy, ja z pewnością wspieram i lobbuje za wszystkimi potrzebnymi i niezbędnymi inwestycjami na Dolnej Kamiennej.

Kto lub co jest dla Pana taką siłą napędową, mobilizującą do pracy, pozwalającą Panu na tak intensywne działania w obrębie naszego miasta?

Mieszkańcy miasta i dzielnicy, dla których pracuję.

Ciekawostką dla naszych czytelników spoza obszaru Powiatu Skarżyskiego będzie zapewne fakt, że jest Pan najmłodszym skarżyskim radnym. Czy praca w samorządzie jest spełnieniem Pańskich ambicji czy myśli Pan o innej drodze w karierze politycznej?

Zawsze chciałem pomagać ludziom i pracować na ich rzecz. Co do dalszych planów samorządowych czy politycznych nie chciałbym ich jeszcze zdradzać.

Czy może Pan nam zdradzić przynajmniej ogólną informację, czy zamierza pan kandydować w nadchodzących wyborach?

Będę kandydował, ponieważ jeszcze wiele jest do zrobienia czy to w mieście czy powiecie Skarżyskim. Zdecydowałem się w tych wyborach wykorzystać swoje doświadczenie i kandydować do rady powiatu skarżyskiego, jako lider listy Koalicji Obywatelskiej. Szanse jaką daliście mi cztery lata temu, myślę że wykorzystałem najlepiej jak potrafiłem.

Przez ostatnie cztery lata, wydarzyło się wiele dobrego na naszej dzielnicy i w naszym mieście. Przez te dni, miesiące i lata pomagaliśmy Wam jak tylko mogliśmy teraz proszę o tą pomoc Was przy urnach wyborczych!

Osoby zameldowane w tych dzielnicach mogą oddać na mnie i Marka głos! Pamiętajcie, że głosujemy na osobę nie na szyld partyjny!

Okręg nr 1 do Powiatu obejmuje swoim zasięgiem osiedla takie jak: Łyżwy, Usłów, Dolna Kamienna I, Dolna Kamienna II, Kolonia Górna-Młodzawy, Zachodnie, Skałka, Rejów, Bór, Paryska, Bzinek, Metalowiec, Milica-Przylesie, Odrodzenia)

Prosimy wobec tego o przybliżanie naszym czytelnikom pracy radnego. Co należy do jego obowiązków?

Radny to też zwykły mieszkaniec obywatel. Praca dla mnie to przyjemność, do obowiązków z pewnością należy udział w komisjach, sesjach rady miasta, spotkaniach roboczych czy też pomocy mieszkańcom.

Jak czasochłonne są to działania?

Praca radnego to nie obowiązek, a czysta przyjemność. Praca radnego jest nieetatowa, i nieokreślona w kodeksie pracy. Dla jednego to 24h a dla innego to….

Współpracuje Pan z mieszkańcami miasta na rzecz wspólnego dobra. Czy reprezentuje Pan tylko swój okręg wyborczy a może całe miasto?

Tak, jeśli tylko widzę problem lub ktoś się do mnie zwróci z pomocą zawsze staram się pomóc na rzecz wspólnego dobra. Nie patrzę czy mieszkaniec jest z Dolnej Kamiennej czy os. Zachodnie, Bór czy os. Przydworzec. Jeśli mogę zawsze staram się pomóc. Jak mówi sama funkcja jestem Radnym Miasta, a nie Radym Dolnej Kamiennej.

Czyli jako osoba młoda, z udokumentowanymi osiągnięciami w samorządzie lokalnym, planuje Pan wiązać swoją przyszłość z naszym regionem. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że zdecydowana większość młodszego pokolenia planuje swoją przyszłość w większych ośrodkach miejskich, czy też emigrując poza granice kraju. Jak zatrzymać osoby młode w mieście, co Skarżysko może zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym mieszkańcom?

Niektóre osoby pragną wyjechać z małego miasta do dużego i żadna praca ich tutaj nie zatrzyma. Na pewno inwestorzy czy zakłady produkcyjne, które powstają i powstaną w mieście znacznie przyczynią się do zatrzymania emigracji młodych osób.

Pozwolimy sobie teraz zadać pytanie z drugiej strony. Jak przyciągnąć i zatrzymać inwestorów, gdy w naszym regionie brakuje wykwalifikowanej siły roboczej? Jaką wartość dodaną może zaoferować miasto Skarżysko-Kamienna dla potencjalnych dużych inwestorów?

Ciężko zatrzymać może nie inwestorów, bo tych coraz więcej w naszym mieście, co ciężej zatrzymać pracowników z danej branży. Zdecydowanie Skarżysko to dobry węzeł komunikacyjny (kolejowy jak i transportowy) to dwa główne atuty dla naszego miasta.

Odchodząc od kwestii pozyskania nowego biznesu proszę powiedzieć, jakie będą największe wyzwania dla miasta Skarżysko-Kamienna w najbliższych latach?

Na pewno równomierny rozwój miasta i spłata ogromnych długów, które zostały zaciągnięte przez poprzednią ekipę. Aktualny dług miasta to blisko 80 mln zł, jest to ogromna kwota. Niektórzy mogą mówić, że przy budżecie blisko 150-60 mln zł kwota ta stanowi 60% długu to należy pamiętać, że pieniążki te są znaczone m.in. na 500+, MOPS, Szkolnictwo i inne. Zgodnie z prognozą finansową długi są spłacane.

Skupialiśmy się głównie na tematach politycznych. Natomiast naszych czytelników zainteresuje również temat, jaki prywatnie jest Adam Ciok. Czy może coś Pan powiedzieć o sobie?

Spokojny i miły, w wolnych chwilach grywam w squasha i piłkę nożna. Z kolegami założyliśmy amatorską ligę w squasha i regularnie gramy. Jeżdżę na mecze reprezentacji, kibicuje skarżyskiemu Granatowi. Pasjonuje mnie fotografia, podróże i social media. Mam dziewczynę Magdę.

Adam Ciok – kandydat do Rady Powiatu Skarżyskiego stworzył swój profil wyborczy na łamach serwisu wyborczego www.wybory.odrowaz24.pl. Więcej informacji o Adamie i jego programie wyborczym możecie Państwo znaleźć klikając w zdjęcie poniżej!

Dzięki NAM odniesiesz sukces w Wyborach Samorządowych 2018 

UWAGA! – ZNIŻKI NAWET DO 40 % !!!

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz skorzystać z naszej kompleksowej profesjonalnej obsługi na okres wyborów samorządowych. Zwiększ swoje szanse na wygraną w wyborach. Dzięki nam zaprezentujesz się jako profesjonalny i rzetelny kandydat, na którego warto oddać głos! kontakt [@] odrowaz24.pl lub d.ziolkowski [@] odrowaz24.pl

Rabat 10% na usługi ErrorStudio.

Kandydaci którzy skorzystają z usług promocji firmy Massive Marketing otrzymają rabat 10% na usługi ErrorStudi. Więcej informacji w linki poniżej!

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ