“Mam tylko jedno przesłanie, żebyśmy byli bardziej otwarci na innych” – wywiad z Zuzanną Gadowską

, 23 marca 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zapraszamy na kolejny wywiad na łamach Odrowąż 24. Tym razem z Zuzą Gadowską rozmawiamy na temat debiutanckiej płyty oraz jej rodzinnego Szydłowca, zapraszamy do lektury ; )

Cześć Zuza! Długo się umawialiśmy na ten wywiad, ale w końcu się udało! Zarobiona?

Cześć, rzeczywiście trochę nam zeszło, ale wreszcie się udało. Bardzo zarobiona

Zacznijmy od podstawowego pytania. Kiedy na półkach empiku pojawi się Twoja debiutancka płyta?

Niestety nie zdawałam sobie sprawy z tego ile jest pracy przy wydawaniu takiej płyty i ciągle coś opóźnia to, więc mam nadzieję, że już niedługo to nastąpi.

Opowiesz coś więcej? W jakich klimatach, kto jest odpowiedzialny za muzykę i jacy goście pojawią się na tym wydawnictwie?

Wszystkie piosenki z płyty, teksty i muzyka są mojego autorstwa. Grają ze mną wspaniali muzycy Przemek Kuczyński – perkusja, Marcin Ritter Rittus – bas, Kamil Szewczyk – gitara, Tomasz Momot- pianino. Wszystko dzieje się pod bacznym okiem mojego taty Artura Gadowskiego, który jest producentem płyty. Wszystkie utwory są w klimacie folk, pop.

Wiele razy, czy to w komentarzach pod Twoimi utworami, czy też w przeróżnych social mediach pojawiały się opinie, że „jedziesz na plecach taty”. Co byś chciała przekazać osobom, które używają takiego stwierdzenia?

Zazwyczaj myślę sobie wtedy, że takie osoby chyba nie zdają sobie sprawy z tego ile pracy wkładam w to co robię i oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, więc po prostu zapraszam te osoby na moje koncerty żeby usłyszały mnie, a nie opinie o mnie. Parę razy występowałam z Tatą na jednej scenie i są to jedne z lepszych wspomnień związanych ze sceną i raczej nie zrezygnuje z takich doświadczeń ze względu na to, co inni mogą pomyśleć.

Przejdźmy lekko na temat lokalny. W Szydłowcu jeszcze parę lat temu organizowanych było wiele imprez muzycznych cieszących się ogromną frekwencją. Jak myślisz, dlaczego zaprzestano organizacji tego typu eventów? Ludzie, którzy się tym zajmowali zwyczajnie wyjechali, czy jednak moda na punk i rock już przeminęła? Bo to właśnie w takim klimacie odbywało się najwięcej koncertów.

Rzeczywiście trochę się to wszystko ostatnio uspokoiło, ale kiedy tylko mogę i jestem na miejscu w Szydłowcu chodzę na koncerty, recitale naszych lokalnych artystów i muszę stwierdzić, że jest tego dużo. U nas niestety nie ma warunków na to, żeby Ci ludzie się rozwijali. Jeśli chodzi o większe imprezy, to chyba nie ma dla kogo już robić, większość młodych ludzi wyjeżdża stąd.

Już w maju XVI szydłowieckie Zygmunty, w sondzie na stronach Urzędu Miejskiego mieszkańcy zdecydowali się na IRĘ. Jestem ciekaw, czy będziemy mogli gościnnie zobaczyć Cię na scenie?

Przyznam się, że tego dnia też gram koncert, ale nic nie jest niemożliwe. Rzadko mam okazje grać w Szydłowcu, więc by było fajnie.

Reaktywacja Azylu P. – co myślisz o tym pomyśle? Czy bez legendarnego Siwka ma to sens?

Muszę podkreślić, że bardzo lubię wokal Maćka Silskiego, więc oczywiście, że ma sens. Zresztą Azyl P. z pewnością ma wielu oddanych fanów, którzy myślą tak jak ja.

„Miłe złego początki” pod takim hasłem odbył się koncert, który współtworzyłaś. Tytuł zapowiadał jakąś serię i coś nie wyszło, czy to przypadkowa nazwa?

Z tego co pamiętam, a mogę źle pamiętać (śmiech) nazwę wymyślił Piotr Zając (gitarzysta) i szczerze nie zagłębiałam się w szczegóły czy ma być ciąg dalszy, musisz jego zapytać, ale to na pewno był „miły” początek i oby więcej takich projektów w Szydłowcu.

Gdzie w najbliższym czasie będziemy mogli na żywo posłuchać Twojej twórczości?

23.03 w Radomiu „Beznazwy” zapraszam wszystkich na koncert i do śledzenia na facebook’u i youtube!

Kiedyś rozmawialiśmy prywatnie na ten temat i chciałbym zapytać, czy ludzie w innych miastach rozpoznają Zuzę Gadowską na ulicy? Od razu zapytam, jak spoglądają na Ciebie w rodzinnym Szydłowcu?

Zdarza się, że rozpoznają chociaż mnie to dziwi. Powiedzmy sobie szczerze, nie jestem jakaś sławna, ale to na pewno miłe uczucie, kiedy mijasz obcą osobę a ona nagle komplementuje tekst Twojej piosenki. W rodzinnym Szydłowcu ludzie często gęsto traktują mnie z dużym dystansem, oczywiście odczuwam wsparcie naszych mieszkańców w tym co robię i jest mi bardzo miło, ale mam tylko jedno przesłanie, żebyśmy byli bardziej otwarci na innych.

Portal Odrowąż24 skupia informacje z 5 powiatów i ma za zadanie integrację społeczności z całej ziemi Odrowążów. Co myślisz o tym pomyśle?

Myślę, że to świetny pomysł. Można z tego czerpać dużo informacji o regionie.To bardzo przydatny portal.

To tyle na dziś. Bardzo dziękuje za rozmowę i czekam na płytę!
Dziękuję za wywiad!

Michał Szymkiewicz

Człowiek wielu zajawek. Sympatyk dziennikarstwa, social media i fotografii. Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szydłowcu. Zakochany w Szydłowcu.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ