X Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

, 15 stycznia 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

7 stycznia w kościele parafialnym w Mirowie Starym odbył się X Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek pod hasłem ,,Kolędowania czar”.

7 stycznia w kościele parafialnym w Mirowie Starym odbył się X Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek pod hasłem ,,Kolędowania czar”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli wójt gminy Mirów Artur Siwiorek oraz proboszcz parafii ks. dr Grzegorz Stępień. Razem z proboszczem, gości powitała także Marzanna Błach – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zbijowie Małym. Festiwal poprowadziła Joanna Drabik, która przedstawiła jego program i powitała zgromadzonych gości.

Wśród zaproszonych gości byli: wójt gminy Mirów Artur Siwiorek, Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Morawiak, Sekretarz Gminy Mirów Jarosław Basiak, Kierownik Referatu Oświaty Piotr Kowalik, Przewodniczący Komisji Oświaty Jarosław Gromek, Alicja Wójcik Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Mirowie, Beata Seweryn Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mirowie oraz wszyscy radni z terenu gminy. Wśród nich nie zabrakło również dyrektorów szkół z terenu gminy Mirów: Pelagii Olszewskiej dyrektorki PSP w Bieszkowie Dolnym, Krystyny Książek dyrektorki Publicznego Gimnazjum w Mirowie, Jana Ulewińskiego dyrektora PSP w Mirowie. W festiwalu wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Bieszkowie Dolnym, Mirowie oraz Zbijowie Małym. Dzieci oraz młodzież wystąpili w czterech kategoriach wiekowych:

 1. Kategoria I – kl. ,,0″
 2. Kategoria II – kl. 1-3
 3. Kategoria III – kl. 4-7
 4. Kategoria IV – Chór

Uczniowie wykonali piękne tradycyjne kolędy oraz pastorałki. Atrakcją wydarzenia były występy zespołu „VIVO” oraz pastorałka w wykonaniu Arkadiusza Gilarskiego – nauczyciela PG w Mirowie. Publiczność zgromadzona w mirowskim kościele nagrodziła artystów gromkimi brawami. Wójt gminy również podziękował uczestnikom oraz wyraził wdzięczność dyrektor Marzannie Błach, która  była organizatorką tegorocznego wydarzenia. Wszyscy występujący otrzymali drobne upominki, a dyrektorzy pamiątkowe dyplomy i nagrody. Po części oficjalnej zarówno goście, jak i artyści udali się na słodki poczęstunek, którzy przygotowali rodzice uczniów z PSP w Zbijowie Małym.

 

Źródło: Urząd Gminy Mirów

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ