XIV Cross Maraton “Przez Piekło do Nieba”

, 24 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Wszyscy biegacze na mecie otrzymali okazałe medale okolicznościowe w kształcie podkowy, pamiątkowe dyplomy, a także wzięli udział w losowaniu nagród.

XIV Cross Maraton “Przez Piekło do Nieba”

Po raz czternasty na malowniczych trasach biegowych w okolicach Sielpi, Nieba i Piekła odbył się Cross Maraton na klasycznym dystansie 42,195 km. Impreza przeprowadzona była pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego Ogółem w zawodach udział wzięło 230 osób. Do Sielpi zjechali amatorzy biegów i wytrawni piechurzy z całej Polski. Dystans pełnego maratonu  ukończyło 133 zawodników.

Pozostali rywalizowali lub maszerowali na trasie o połowę krótszej – półmaratonu liczącego 21,1 km. Najstarszym uczestnikiem zawodów był 76- letni Henryk Cygan z Olsztyna. Wśród mężczyzn wygrał Jarosław Lubiński (KKL Kielce) pokonując maraton w czasie 2:46.13. Drugi na mecie zameldował się Michał Kolaszt (Iłża Pędzi) – 2:56.01, a trzeci był Michał Jagieło (Husaria Race Team) 2:58.43. Wysokie ósme miejsce zajął reprezentant gospodarzy Marek Baran (KB Pasat Końskie) z czasem 3:18.14., wygrywając jednocześnie swoją kategorię wiekową.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Agnieszka Misiowiec (Gmina Stąporków) kończąc bieg w czasie 3:45.45. Jako druga na mecie pojawiła się Yana Afanasyeva z Białorusi, reprezentująca obecnie Kraków – 3:51.27, a trzecia była Urszula Sujecka (KB Spartakus Bełchatów) z czasem 4:13.01.

W ramach imprezy przeprowadzono XIV Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Biegu Maratońskim. Klasyfikację mężczyzn wygrał Jarosław Lubiński przed Michałem Jagieło i Zenonem Stępniem z Kielc. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Misiowiec przed Małgorzatą Gad (Staszów) i Iwoną Meresińską (Kielce).

W rywalizacji drużynowej po raz trzynasty zwyciężyła reprezentacja Klubu Biegacza „Pasat” Końskie przed Kieleckim Klubem Lekkoatletycznym i drużyną Biegam dla Medali z Kielc. Pasata reprezentowali: Marek Baran, Ada Dębowska (2 miejsce w kat. wiek. kobiet), Krzysztof Kos, Piotr Bańbura, Bogdan Kozubski, Włodzimierz Wojciechowski (2 w kat. wiek.).

Z mieszkańców powiatu koneckiego dystans pełnego maratonu pokonali jeszcze: Łukasz Woźniak (Niekłań), Szymon Posmyk (Wąsosz), Marek Wawrzos (Radoszyce), Paweł Kacprzak (Bedlno), Jakub Deperas, Piotr Deperas, Katarzyna Stępień, Martyna Wilk, Paweł Wilk, Katarzyna Suchenia i Anna Tkaczyk (wszyscy Końskie).

Nagrody

Wszyscy biegacze na mecie otrzymali okazałe medale okolicznościowe w kształcie podkowy, pamiątkowe dyplomy i wzięli udział w losowaniu nagród, wśród których największym wzięciem cieszyły się wyroby zakładu “Famet” w Młynku Nieświńskim: topory, siekiery i młotki… Głównym partnerem biegu był Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Wśród fundatorów nagród znalazł się m.in. Pan Piotr Bocheński, który wręczył zwycięzcy maratonu profesjonalny rower MTB. Z kolei Pan Robert Matynia przekazał biegaczom 17 talonów na zakupy obuwia wartości 300 zł każdy, a Jacek Wiatrowski z Kielc obdarował wszystkich biegaczy perfumami lub kubkami.

Puchary i nagrody wręczali:

Mariusz Gosek – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Marcin Zieliński – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich oraz Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich.

Po zakończeniu części sportowej odbyło się tradycyjnie integracyjne ognisko przy którym zasiedli wspólnie zawodnicy ze swoimi rodzinami wraz z organizatorami imprezy.

Wyniki Cross Maraton

Źródło: konecki.powiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ