XVIII Festiwal Maryjny w Mroczkowie Gościnnym

, 28 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Na festiwalu zaprezentowało się aż 21 Kół Gospodyń Wiejskich z czego 20 z powiatu Opoczyńskiego.

Dzieci na Festiwal Maryjny przygotowały pieśni wielbiące Matkę Boską. Ta majowa modlitwa była dużym przeżyciem dla całej parafii. Dostrzegając zaangażowanie parafian proboszcz zaprosił na kolejną II majówkę za rok.

Historia Festiwalu Pieśni i Poezji Maryjnej w Mroczkowie Gościnnym ma swój początek w maju 2002 roku. Proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mroczkowie Gościnnym ksiądz Jacenty Wolski chcąc w szczególny sposób uczcić Maryję po raz pierwszy zaprosił dzieci z rodzinami do miejscowego parku na modlitwę ku czci Maryi Matki.

W tym roku festiwal odbył się już po raz osiemnasty. Organizatorami festiwalu był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Rada Rycerzy Kolumba nr 15195 im. Św. Jakuba w Opocznie, Parafia pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Mroczkowie Gościnnym oraz Urząd Miejski w Opocznie. Zwyczajowo, jak co roku Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Opoczna.

Gminę Opoczno reprezentowała jednak Przewodnicząca Rady Miejskiej w Opocznie -Anna Zięba. To ona w imieniu Wicemarszałka Zbigniewa Ziemby odebrała podziękowania za pomoc w realizacji festiwalu.

Na festiwalu zaprezentowało się aż 21 Kół Gospodyń Wiejskich z czego 20 z powiatu Opoczyńskiego. Na scenie mogliśmy również podziwiać młodych artystów, w tym roku było ich 38.

W imieniu Posła na Sejm RP Roberta Telusa wszystkim uczestnikom pogratulowała Maria Witkowska – radna Rady Powiatu Opoczyńskiego. W liście gratulacyjnym parlamentarzysta z Opoczna docenił wkład wszystkich środowiskach w tegoroczny festiwal, szczególnie ciesząc się z zaangażowania dzieci i osób niepełnosprawnych.

Podziękowaniami za pomoc w realizacji festiwalu został uhonorowany również Starosta Opoczyński Marcin Baranowski. W jego imieniu nagrodę odebrała Maria Barbara Chomicz.

“Dziękujemy za zaufanie i kolejny raz czujemy zaszczyt z zaproszenia nas na festiwal”- mówiła ze sceny Wicestarosta.

“Z ogromnym wzruszeniem oglądałam występy dzieci. Przeniosły mnie myślami do lat dzieciństwa kiedy sama śpiewałam z rówieśnikami przy figurkach. Dziś jestem szczęśliwa, że ta piękna tradycja jest dalej kultywowana a festiwal z roku na rok się rozrasta” – dodała Maria Barbara Chomicz.

Festiwal zakończył się późnym wieczorem. Jego ukoronowaniem były występy chórów Adalbertus z Kraśnicy oraz orkiestry dętej z Gielniowa.

Źródło: opocznopowiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ