Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu rozpoczyna roboty budowlane

, 10 kwietnia 2019
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Wraz z wiosną rozpoczęły się specjalistyczne roboty budowlane przy zabytkowym zespole zakładu przemysłowego w Maleńcu, stanowiącym unikalny zabytek techniki rangi europejskiej.

Zabytkowy zakład hutniczy w Maleńcu rozpoczął właśnie roboty budowlane o wartości ponad 750 tysięcy złotych realizowane są w ramach projektu pn. “Utworzenie Centrum Starych Technologii Metalurgicznych i Hydroenergetycznych przy Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu poprzez rewaloryzacje, udostępnienie i wykorzystanie zasobów kulturowych zabytkowego zespołu zakładu przemysłowego w działalności edukacyjnej, kulturalnej i turystycznej”. Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Zakres robót jaki zaplanował zakład hutniczy jest niezwykle rozległy i obejmuje m.in. odtworzenie i zabezpieczenie najważniejszych elementów układu hydroenergetycznego, w tym największego w Polsce drewnianego koła wodnego, odtworzenie południowego i fragmentów północnego koryta wodnego, wymianę drewnianych elementów konstrukcyjnych w halach produkcyjnych, stabilizację i zabezpieczenie fundamentów ściany północnej hali gwoździarni oraz szereg innych prac. Robotom budowlanym będą towarzyszyć specjalistyczne prace rewaloryzacyjne przy XIX-wiecznych zabytkowych urządzeniach produkcyjnych. Ich realizacja pozwoli na ponowne uruchomienie zabytkowych urządzeń i konstrukcji wykorzystywanych w przeszłości w działalności przemysłowej. Całkowita wartość inwestycji to: ponad 946 tysięcy złotych. Jej zakończenie zaplanowano na jesień 2019 roku.

Źródło: konecki.powiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ