Zachowanie Dominika Furmana – „To już ogromna przesada…”

, 16 lutego 2019
 • 11
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  11
  Shares

Wychowanek Szydłowianki – Szydłowiec – Dominik Furman, wielokrotnie udowadniał swoim zachowanie że jest wiele wart. Czy to doskonałymi akcjami na piłkarskiej murawie, czy też wspomagając wiele akcji charytatywnych czy społecznych. Jednak jak donoszą sportowe media, Dominik Furman na murawie „nie należy do najsympatyczniejszych sportowców”

 • 11
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  11
  Shares

„To już przesada…”

Jeden z portali piłkarski podjął temat dość negatywnego zachowania Dominika Furmana, wychowanka Szydłowianki-Szydłowiec. Ponoć po meczu z Jagiellonią, Dominik miał rzucić w stronę Tarasa Romanczuka obrzydliwe stwierdzenie.

Być może po meczu jest najmilszy na świecie, wyprowadza psy ze schroniska, przeprowadza staruszki na pasach czy coś w tym stylu. Wątpimy, ale być może. W każdym razie na boisku Furman kłóci się z arbitrami, ma wiecznie obrażoną minę i trudno go lubić.

Jest to dość odważne stwierdzenie, jednak ciężko się z nim nie zgodzić. Może to kwestia temperamentu Dominika. Jednak słowa jakie poniekąd miał wypowiedzieć Dominik Furman w stronę Tarasa Romanczuka, przekraczałyby wszelkie rodzaju abstrakcji oraz temperamentności. Furman miał bowiem nazwać Romanczuka banderowcem! Taką wersję przedstawił na Twitterze Arkadiusz Szczęsny, kierownik drużyny oraz sam Romanczuk w wywiadzie.

Kim byli banderowcy?

Banderowcy – w ścisłym znaczeniu: członkowie frakcji rewolucyjnej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, także potoczna nazwa stosowana przez Polaków i Żydów na określenie Ukraińców, którzy brali udział w ludobójstwie Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej oraz dokonywali pogromów antyżydowskich. Nazwa pochodzi od nazwiska przywódcy OUN-B – Stepana Bandery.

Część Polaków we wspomnieniach używając określenia banderowcy ma na myśli sprawców masowych mordów na Wołyniu oraz w Małopolsce Wschodniej, niezależnie od tego, czy byli oni członkami UPA, czy też nie. Analogicznie termin banderowcy w potocznym znaczeniu – określający partyzantów UPA, członków OUN-B lub ukraińskich milicjantów – używany jest we wspomnieniach Żydów. Nie jest natomiast jasne, czy termin ten był w zbliżonym użyciu wśród Ukraińców, którzy również padli ofiarą ukraińskich organizacji nacjonalistycznych, gdyż ich nie popierali lub też współpracowali z NKWD.

Oczywiście jest to tylko wersja jednej strony, jednak media futbolowe twierdzą iż :

Ustalmy jedno: Szczęsny i Romanczuk to w naszej – i nie tylko naszej – opinii ludzie poważni. Żadni skandaliści, żadni atencjusze szukający uwagi. Mamy prawo im wierzyć. Natomiast Furman… No, on już raz prowokował w Białymstoku, powtarzając „i tak Legia mistrzem, panowie, i tak Legia mistrzem”.

Musimy więc cierpliwie czekać na komentarz Dominika Furmana w tej sprawie, jeśli jednak przypuszczenia się potwierdzą, to jesteśmy bardzo rozczarowani tym zachowaniem. Bowiem nikomu nie przystoi obrażanie kogokolwiek ze względu na rasę, płeć czy pochodzenie, tak obraźliwymi i negatywnymi słowami…

Więcej o całej sytuacji przeczytacie na: weszlo.com

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ