Jak zadbać o drewniane meble ogrodowe zimą?

, 24 grudnia 2018
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

Opady śniegu, niskie temperatury – zima to niezbyt sprzyjająca pora roku dla mebli ogrodowych. Kaprysy natury mogą sprawić, że eleganckie ławki lub stoły staną się kruche i wyblakłe. Jak temu zapobiec?

 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

Odpowiednie przechowywanie

Jednym z najprostszych sposobów na ochronę mebli przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jest ich odpowiednie przechowywanie. W przeciwieństwie do mebli kamiennych lub metalowych, meble drewniane nawet po odpowiedniej konserwacji nie mogą być przechowywane na zewnątrz w okresie zimowym. Należy zatem znaleźć odpowiednie miejsce, w którym można je schować aż do następnego sezonu – musi być to pomieszczenie chłodne i suche.

Konserwacja drewnianych mebli ogrodowych

Drewniane meble nie tylko wyglądają elegancko, ale tworzą także przytulną atmosferę w ogrodzie. Warto jednak pamiętać, że drewno to materiał naturalny, który wrażliwie reaguje na zmiany pogodowe.

Zabezpieczenie drewnianych mebli przed sezonem zimowym nie jest trudne. Konserwacja polega na przeczyszczeniu mebli i impregnacji lub lakierowaniu. Dzięki temu zapewnimy meblom nie tylko ochronę przed wilgocią, ale także odświeżony wygląd. Powtarzanie tego procesu po każdym sezonie użytkowania wydłuży żywotność mebli i zapewni im piękny wygląd na długie lata. W podobny sposób należy zabezpieczyć inne drewniane akcesoria, takie jak np. donice ogrodowe. Do wymycia drewnianych mebli ogrodowych możemy użyć również myjki ciśnieniowej. Pamiętajmy jednak, że zanim schowamy je aż do wiosny, musimy upewnić się, że dobrze wyschły.

Drewniane meble ogrodowe są często uzupełniane o metalowe lub żeliwne elementy. W takim wypadku, warto pamiętać nie tylko o impregnacji drewna, ale również metalowych dodatków. Tego typu elementy nadają meblom estetycznego wyglądu, ale niestety są również narażone na korozję. Jak temu zapobiec? Należy raz na jakiś czas wyczyścić metalowe elementy z nalotu, używając do tego drucianej szczotki. Następnym krokiem jest zabezpieczenie wyczyszczonych elementów specjalną farbą, która stworzy warstwę ochronną. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup mebli, gdzie metalowe dodatki są malowane proszkowo, unikniemy problemów związanych z korozją. Natomiast aluminiowe elementy nie wymagają specjalnego zabezpieczenia – są trwałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wybierz meble wysokiej jakości

Jeśli chcemy, aby drewniane meble ogrodowe zdobiły nasz ogród przez długie lata, warto zdecydować się na zakup wysokiej jakości produktów. Doświadczeni producenci często udoskonalają procesy techniczne, co przekłada się nie tylko na estetykę oferowanych mebli, ale także ich trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Przy wyborze mebli zwracajmy uwagę na to, z jakich surowców są one wytwarzane oraz przez jakie procesy produkcji przechodzą. Meble wykonane z wyselekcjonowanego drewna, poddane odpowiednim zabiegom konserwującym i ochronnym, dają nam gwarancję, że będą nie tylko wytrzymałe, ale także będą stanowiły gustowną ozdobę ogrodu, tarasu lub działki.

Artykuł Sponsorowany

drewniane meble ogrodowe stolbar

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ