Zastępca komendanta odszedł na emeryturę

, 20 lutego 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zwolnił bryg. Bogusława Jakóbczyka ze służby w PSP z dniem 16 lutego 2018 roku.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Uroczystość pożegnalna

Uroczysty apel został zorganizowany w sali odpraw i narad Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Przybyło wielu znamienitych gości, m.in. zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Robert Sabat, starosta konecki Bogdan Soboń, przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych, byli komendanci powiatowi, przyjaciele i współpracownicy. Komendant Jakóbczyk odszedł na zaopatrzenie emerytalne po blisko 28 latach nienagannej służby, dobry kolega i wychowawca wielu pokoleń strażaków – tymi słowami żegnał swojego zastępcę komendant powiatowy PSP w Końskich mł. bryg. Grzegorz Zieliński. Kontynuując, komendant przypomniał przebieg służby odchodzącego bryg. Jakóbczyka, która rozpoczęła się 26 sierpnia 1990 rok w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie.

Na przestrzeni lat służby zawodowej bryg. Bogusław Jakóbczyk, uczestniczył i kierował działaniami podczas licznych pożarów, wypadków drogowych i likwidacji skutków innych miejscowych zagrożeń, wykazał się wielokrotnie ofiarnością, opanowaniem oraz umiejętnością właściwego wykorzystania posiadanej wiedzy i zdobytego doświadczenia. Kierując się odpowiedzialnością za prawy wizerunek Państwowej Straży Pożarnej, tworzył bardzo dobre kontakty z władzami powiatu, samorządami gminnymi, służbami współdziałającymi oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki jego staraniom Komenda Powiatowa PSP w Końskich wzbogaciła się niejednokrotnie w nowy sprzęt specjalistyczny, niezbędny w prowadzonych działaniach. Na bieżąco dbał również o podległych strażaków zapewniając im coraz lepsze warunki socjalno-bytowe. Kończąc komendant Zieliński życzył zdrowia, wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń na kolejnym etapie życia swojemu zastępcy. Kolejnym etapem uroczystości były okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości, składanie życzeń, wręczanie upominków i pamiątkowe zdjęcia.

Po uroczystości zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Robert Sabat spotkał się z załogą JRG pełniącą tego dnia służbę by przekazać główne kierunki działań w bieżącym roku. Omówione zostały tematy związane szczególnie z działalnością operacyjną Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Mariusz Czapelski
Źródło: KP PSP w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ