Zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

, 28 marca 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W dniach 21-22 marca 2018 odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców o Puchar Starosty Koneckiego.

W dniach 21-22 marca 2018 odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców o Puchar Starosty Koneckiego. Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, z których po dwie drużyny awansowały do półfinałów. W pierwszym półfinale spotkały się I LO Końskie – ZSP nr 3 Końskie, wynik spotkania 2:0. W drugim półfinale mecz rozegrały drużyny II LO Końskie z ZSP Stąporków, wynik spotkania 2:0. W meczu o trzecie miejsce ZSP nr 3 Końskie pokonało ZSP Stąporków 2:0. W meczu o miejsce pierwsze II LO pokonało I LO wynikiem również 2:0.

W drugim dniu rywalizowali chłopcy. Po meczach w grupach w pierwszym półfinale zagrali uczniowie z I LO Końskie –z drużyną z ZSP nr 3 Końskie, wynik spotkania 2:0. W drugim półfinale ZSP nr 1 Końskie pokonało ZSP Stąporków 2:0. Mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny ZSP nr 3 Końskie z ZSP Stąporków z wynikiem 0:2. W finale spotkali się zawodnicy liceów koneckich. II LO Końskie pokonało I LO Końskie 2:0. Klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco: dziewczęta: 1. II LO Końskie, 2. I LO Końskie, 3.ZSP nr 3 Końskie, 4. ZSP Stąporków. Chłopcy: 1. ZSP nr 1 Końskie, 2. I LO Końskie, 3. ZSP Stąporków, ZSP nr 3 Końskie.

Jak powiedział Wojciech Jasnos, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich, siatkówka jest dyscypliną lubianą i chętnie trenowaną przez młodzież i jak każdy sport wymaga dużego wkładu pracy. Jednak to, że już po raz dziewiętnasty turniej się odbywa, dowodzi, że rywalizacja siatkarzy jest dobrą tradycją.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ