Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza ogłasza nabór!

, 13 marca 2019
 • 20
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  20
  Shares

Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu ogłasza nabór do liceum ogólnokształcącego, technikum i szkoły branżowej I stopnia. Dewizą placówki jest hasło „dobra szkoła – blisko domu”.   W myśl tego przekonania, dyrektor szkoły Maria Michajłow, rozpoczynając proces rekrutacji, kieruje List do Rodziców. Zapoznajmy się z jego treścią oraz ofertą edukacyjną szkoły:

Szanowni Rodzice,

w związku z ciążącym na szkołach obowiązkiem związanym z procesem rekrutacji do szkół średnich uczniów kończących w tym roku szkolnym gimnazja i szkoły podstawowe, chcielibyśmy wspólnie z Wami przygotować  młodzież do świadomego wyboru kolejnego etapu kształcenia.

Przejście dziecka od nauki w szkole gimnazjalnej lub podstawowej do nauki w szkole ponadgimnazjalnej jest trudnym etapem w życiu młodego człowieka. Podejmując pierwsze decyzje (wybór szkoły, dodatkowych zajęć lekcyjnych, a w konsekwencji zawodu), uczeń powinien posiadać podstawową wiedzę niezbędną do planowania swojej kariery zawodowej. Niejednokrotnie pierwsze wyobrażenia o pracy zawodowej młodego człowieka, kształtują się już w dzieciństwie, a Wy Rodzice – macie często sprecyzowane plany na to, czym Wasze dzieci mogłyby lub powinny zajmować się w przyszłości. Zdarza się, że wyznaczając drogi ich kształcenia, kierujecie się często własnymi opiniami, uczuciami, doświadczeniami i sytuacją życiową. Bywa, że zastanawiacie się, kim zostanie Wasze dziecko, gdy dorośnie. Czy będzie szczęśliwe i spełnione zawodowo? Co doradzić dziecku, aby wybory edukacyjno-zawodowe były trafne? Jedną z najważniejszych czynności, którą możecie podjąć, jest rozmowa z Waszym dzieckiem o tym, czym chciałoby się zająć w przyszłości, biorąc pod uwagę zarówno wyniki w nauce, jak i cechy osobowości. Nie ulega bowiem wątpliwości, że wykonywanie każdego zawodu wymaga od człowieka nie tylko posiadania określonej wiedzy, umiejętności, ale także cech, które pozwolą wykonywać zawód z pasją i zgodnie z zainteresowaniami. Wasza rola w planowaniu kariery zawodowej dzieci jest nieoceniona i większość z Was chce mieć pewność, że wybory dokonywane przez Wasze dzieci będą trafne i przyniosą satysfakcję w przyszłości.

Wychodząc naprzeciw zatroskaniu uczniów i rodziców wobec kumulacji dwóch roczników podczas naboru na rok szkolny 2019/2020 społeczność Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza organizuje wydarzenie, które pozwoli Waszym dzieciom poznać aspekty uczenia się w szkołach branżowych, technikach i liceach ogólnokształcących o profilu mundurowym.

21 marca 2019 roku zapraszamy na  “Dzień Zawodowca”, którego celem jest  zaprezentowanie oferty edukacyjnej naszej szkoły. W programie przewidujemy, między innymi, pokazy kulinarne, informatyczne, technik samoobrony, prezentacje lokalnych przedsiębiorców oraz liczne konkursy.

Nasza oferta edukacyjna na rok 2019/2020 dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych obejmuje:

Liceum ogólnokształcące – 3-letnie dla absolwentów gimnazjów i 4-letnie dla absolwentów szkół podstawowych:

 • Klasa Ochrona Granicy Państwowej
 • Klasa Ogólnopolicyjna

Technikum – 4-letnie dla absolwentów gimnazjów i 5-letnie dla absolwentów szkół podstawowych:

 • Technik informatyk
 • Technik żywienia i usług gastronomicznych
 • Technik handlowiec (nowość)

Szkoła Branżowa I Stopnia – 3-letnia dla absolwentów obu typów szkół:

 • Kucharz, Stolarz, Cukiernik z praktyką zawodową w szkole lub CKZiU
 • Elektromechanik z praktyką możliwą w firmie ToolmexTruck
 • Każdy inny zawód w klasie wielozawodowej z praktyką u wybranego pracodawcy
beznazwy1.jpg
ulotka_6_x_dl2.jpg

 

ulotka_6_x_dl3.jpg
ulotka_6_x_dl4.jpg

ulotka_6_x_dl5.jpg

ulotka_6_x_dl6.jpg

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ