Wyłoniono zwycięzców programu “Decydujesz, pomagamy”

, 4 kwietnia 2019
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares

Poznaliśmy zwycięzców V edycji programu grantowego “Decydujesz, pomagamy”, nad którym honorowy patronat objął prezydent Skarżyska, Konrad Krönig.

Program “Decydujesz, pomagamy”

W powiecie skarżyskim granty otrzymały trzy organizacje: skarżyskie Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc” (3. miejsce), Międzyszkolny Klub Sportowy „Gala Skarżysko” (2. miejsce) oraz MKS Orlicz z Suchedniowa (1 miejsce). Laureatom, wyłonionym przez mieszkańców w drodze głosowania, gratulował Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta.

Program grantowy “Decydujesz, pomagamy” organizowany jest przez Tesco i Fundację Tesco. Granty w każdej z edycji trafiają do lokalnych organizacji, wybranych w głosowaniu przez mieszkańców. Dzięki grantom, realizowane są ciekawe inicjatywy.

W zakończonej właśnie edycji programu, w województwie świętokrzyskim do aktywnych organizacji trafiły granty o łącznej sumie 54.000 złotych. Tym samym w regionie zrealizowanych zostanie 18 inicjatyw społecznych, wpływających na pozytywną zmianę najbliższego otoczenia. Wśród zwycięzców są trzy organizacje z powiatu skarżyskiego, które otrzymały nagrody w czasie spotkania w miniony wtorek, 27 marca. W podsumowaniu edycji i wręczeniu grantów udział wzięli także: Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska i Cezary Błach, burmistrz Suchedniowa, którzy pogratulowali zwycięzcom zdobytych dofinansowań i życzyli powodzenia w realizacji zamierzonych inicjatyw.

Grant w wysokości 5.000 złotych otrzymał Miejski Klub Sportowy Orlicz, który przeznaczy pieniądze na organizację Akademii Badmintona od Juniora do Seniora.

Wsparcie w wysokości 3.000 złotych otrzymał Międzyszkolny Klub Sportowy „Gala Skarżysko”. Grant pozwoli na organizację „Siatkarskiego Dnia Dziecka”.

Dofinansowaniem w kwocie 1. 000 złotych przyznane zostało na organizację Klubu Wolontariusza – inicjatywę tę zgłosiło Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc” ze Skarżyska-Kamiennej.

Kolejna – VI edycja programu ruszy już w kwietniu, a więc organizacje lokalne będą mogły powalczyć o granty na kolejne ciekawe inicjatywy.

OPIS PROJEKTÓW:

KLUB WOLONTARIUSZA – PRZYJACIELE

liczba zdobytych głosów – 3937

Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy Móc” w Skarżysku-Kamiennej.

Projekt skierowany będzie do dzieci, młodzieży i seniorów lokalnej społeczności. Przeszkoleni, młodzieżowi wolontariusze będą pomagać dzieciom w nauce, seniorom organizować czas wolny, integrować pokolenia. Działania wpłyną na kształtowanie tolerancji, życzliwości oraz wzajemnego zaufania społecznego i chęci pomagania innym.

SIATKARSKI DZIEŃ DZIECKA

liczba zdobytych głosów – 4863

Międzyszkolny Klub Sportowy „Gala Skarżysko”

Projekt pozwoli stworzyć nowe grupy siatkarskie, które przez lata będą dawały satysfakcję z wprowadzania ich w dorosłą siatkówkę oraz pokaże, że to zadanie pozwoliło osiągnąć zakładane cele, sportowe i wychowawcze. Międzyszkolny Klub Sportowy chce pracować dla dzieci, zachęcać ich, namawiać, prowadzić zajęcia, zapewniać warunki do uprawiania siatkówki. Tego typu rozgrywki są najlepszym sposobem na dotarcie do szerokiej rzeszy dzieci, młodzieży i rodziców przyszłych zawodniczek.

AKADEMIA BADMINTONA OD JUNIORA DO SENIORA

Liczba zdobytych głosów – 13220

Miejski Klub Sportowy Orlicz, MKS Orlicz

To, że sporty rakietowe są najlepsze dla organizmu, a ludzie je uprawiający zachowują sprawność na dłużej amerykańscy naukowcy odkryli dopiero niedawno, ale w Suchedniowie wiedzą to, już od pół wieku. Program pozwoli dzieciom i ich opiekunom (rodzicom, dziadkom, rodzeństwu) na uczestniczenie we wspólnych treningach badmintona, pod okiem trenerów i na uczestniczeniu w warsztatach z dietetykiem i fizjoterapeutą. Program zakończymy turniejem rodzinnym i wspólnym, zdrowym śniadaniem na trawie.

Źródło: um.skarzysko.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ