Ferie w muzeum – Skarżysko

, 2 lutego 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Muzeum Orła Białego zaprasza na zajęcia dla grup zorganizowanych, które odbędą się w dniach: 12, 13, 14, 15, 19, 20, 21, 22 lutego w godz. 9.00 – 14.00 (konieczność rezerwacji terminu pod numerem tel. 41 25 20 231)

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Muzeum Orła Białego zaprasza na zajęcia dla grup zorganizowanych, które odbędą się w dniach: 12, 13, 14, 15, 19, 20, 21, 22 lutego w godz. 9.00 – 14.00 (konieczność rezerwacji terminu pod numerem tel. 41 25 20 231).

Do wyboru:

Warsztaty Gamebook – historia małego powstańca(zajęcia dla młodzieży) – gra książkowa, czyli interaktywna powieść, w której każdy rozdział kończy się podjęciem jakiejś decyzji; uczestnicy lekcji stają się bohaterami powieści. Wszystko w wyjątkowej oprawie: w sali zaaranżowanej na punkt sanitarny i pocztę polową z odgłosami walk powstańczych w tle i eksponatami, których używamy podczas tej interaktywnej lekcji historii.

Warsztaty: „Harcerska poczta polowa” (zajęcia dla dzieci w wieku 4-7 lat) – uczestnicy zajęć zamieniają się w małych listonoszy – wykonują kartki pocztowe, znaczki, opieczętowują je i szukają sposobu na ich doręczenie, przy okazji zapoznając się z historią. Karty pracy: w specjalnie przygotowanej sali dzieci mają możliwość bliskiego spotkania z historią w przyjaznej i interaktywnej formie. Zakres i sposób przekazywanych informacji dostosowany jest do wieku uczestników, a wiedza dostarczana jest w formie zabawy.

Warsztaty „W pracowni konserwatora” – warsztaty pokazujące jak wygląda praca konserwatora. Uczestnicy mają za zadanie „odkrycie” monety, później ją oczyszczają i starają się przywrócić pierwotny wygląd za pomocą przygotowanych akcesoriów i produktów.

Warsztaty „Dwa łyki z heraldyki. 50 lat herbu Skarżyska–Kamiennej” – warsztaty w sali muzealnej poświęconej naszemu miastu, przekazujące informacje na tematu herbu: skąd się biorą, jak wyglądają, jakie są zasady tworzenia etc. Uczestnicy wykonują swoje herby a także poprzez zabawy interaktywne poznają historię miasta.

Lekcje muzealne „Wizualny Eksperyment Muzealny” – projekt, który jest twórczym połączeniem edukacji wizualnej i edukacji muzealnej. W budynku muzealnym proponujemy zajęcia kreatywne i twórcze, których zadaniem jest zmiana postrzegania ekspozycji muzealnych. Atrakcyjne działania, nowatorska forma, język dostosowany do uczestników – to wszystko spowoduje, że przełamany zostanie stereotyp, że w Muzeum jest nudno. Rodzaj zajęć wybierany jest z uwzględnieniem wieku i liczebność grupy. Każde zajęcia są „szyte na miarę” – ich nowatorska forma jest na bieżąco dostosowany do potrzeb, umiejętności i oczekiwań grupy.

Wszystkie zajęcia trwają około godziny, koszt to 7 zł/osoba.

Zajęcia plenerowe

Muzeum zaprasza też na spotkanie plenerowe, które odbędzie się 23 lutego od godz. 12.00 do 15.00 ściśle związane z tematyką militarną. Organizatorzy zaprosili do współpracy Saperów z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Będą to zajęcia z poszukiwania przedmiotów za pomocą wykrywaczy metali, konserwacja znalezionych rzeczy, zapoznanie z umundurowaniem sapera. Odbędą się również gry zespołowe typu: rzut granatem do celu, wyścig w umundurowaniu etc. Spotkanie ma charakter otwarty i jest bezpłatne.

 

Źródło: Urząd Miasta w Skarżysku – Kamiennej 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ